Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2023

W Sadkach zostanie postawiony fotoradar? "Byłoby to jakieś rozwiązanie"

fot. archiwum

fot. archiwum

Droga krajowa nr 10, która przebiega przez gminę #Sadki to ruchliwa trasa, a co za tym idzie stwarza zagrożenie dla mieszkańców, kierowców i pieszych. Pojawiła się propozycja, aby poprawić tam bezpieczeństwo.

W sierpniu, władze gminy Sadki spotkały się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Instytucja ta zarządza drogą krajową nr 10, która przebiega przez trzy miejscowości w gminie Sadki, czyli Mrozowo, Sadki oraz Śmielin. To bardzo uczęszczana trasa, przez którą przejeżdżają także samochody ciężarowe. Kierowcy, piesi a przede wszystkim mieszkańcy wspomnianych miejscowości nie czują się bezpiecznie. Dlatego też doszło do tego spotkania, w czasie którego omówiono wyczerpująco problemy z krajową "dziesiątką". Padły propozycje dotyczące zamontowania sygnalizacji świetlnej przy przejściach dla pieszych w Sadkach. Kierowcy musieliby wówczas stosować się do sygnalizacji. Jednak ze względu na przepustowość krajówki, pomysł ten nie spotkał się z entuzjazmem.

Pomysł na poprawę bezpieczeństwa

Zaproponowano jednak inne rozwiązanie. Wójt Sadek poinformował, że wystąpi z propozycją postawienia fotoradaru. Warto dodać, że taki pomysł pojawił się już kilka lat temu. – Przed laty było takie spotkanie, gdzie wtedy też apelowałem. Podjąłem temat tego fotoradaru. Natomiast to było w momencie, kiedy u nas Straż Gminna dysponowała radarem samochodowym. Wtedy miałem odpowiedź, że nie widzą takiej konieczności, skoro służby nasze są wyposażone w takie narzędzie. Tego już nie ma od lat. Już ustawowo to zostało uregulowane – poinformował wójt Dariusz Gryniewicz. Służby takie jak straż gminna nie mają już na swoim wyposażeniu radarów do mierzenia prędkości pojazdów, więc idea postawienia fotoradaru w Sadkach może śmiało powrócić i być rozpatrywana. – Myślę, że jest to pomysł, który po części by rozwiązał chociażby kwestię bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w dwóch miejscach, w samym centrum Sadek – stwierdził wójt. Włodarz gminy zadeklarował, że gmina wystąpi do Inspekcji Transportu Drogowego z wnioskiem o zamontowanie fotoradaru w Sadkach. To od ITD będzie zależało, czy fotoradar zostanie postawiony czy nie. – Podchodzę do tego z nadzieją, niejednokrotnie obserwujecie czy to ze strony Bydgoszczy, czy Piły pędzące TIR-y i dopiero pierwsze hamowanie mają na zbiegu ulic Tomyślaka i Mickiewicza. Myślę, że byłoby to jakieś rozwiązanie – podkreślił wójt. O tym, jaką decyzję w sprawie fotoradaru podejmie ITD będziemy informować.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (13)

  Dolar , w dniu 19-09-2023 14:31:31 napisał:

  A jak będzie foto radar to pani Ewa przyjedzie z kasą

  odpowiedz

  • 14 (16)

  kiebieska katrka, w dniu 19-09-2023 16:28:34 napisał:

  Czas najwyższy. Jeszcze niech trzeźwość badają, zwłaszcza w okolicach urzędu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Grzegorz, w dniu 20-09-2023 15:34:13 napisał:

  O jakiej przepustowości tu mowa? W powiecie pilskim od miejscowości Kosztowo do samej Piły w każdej nie mal miejscowości są światła na przejściach i jakoś ruch odbywa się płynnie. Jeśli chodzi o radary to także znajdują się prawie w każdej miejscowości począwszy od Kosztowa.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Gabrysia, w dniu 20-09-2023 15:59:50 napisał:

  Fotoradar to żadne rozwiązani, światła najazdowe na pewno były by lepsze

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Sadki, w dniu 20-09-2023 19:09:03 napisał:

  O taak fotoradar jak najbardziej rozwiąże problem,ale chyba tylko braków w gminnej kasie.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gmina, w dniu 20-09-2023 19:13:28 napisał:

  Obwodnicy nie zrobią bo to koszt,ale fotoradar postawią.Marne to pocieszenie dla mieszkańców gminy. Brzmi jak powrót do przeszłości.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Śpiący, w dniu 20-09-2023 19:17:58 napisał:

  Ze dwa garby zróbta

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Mieszkaniec gminy , w dniu 20-09-2023 21:45:32 napisał:

  Szybko pan Wójt zmienia zdanie! Na zebraniu mówił Wójt że fotoradary to zagrożenie dla ruchu!!! Oraz że ma pan nowe hobby: spowalnianie ciężarówek jak jadę do Nakła w miejscowości Śmielin. Ci co byli na zebraniu wiedzą iż ten artykuł mija się z prawdą!!! Nie pan Wójt był za fotoradarami lecz mieszkańcy!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  rzułf, w dniu 20-09-2023 22:54:23 napisał:

  Tyle lat tzw pracy i jest pomysł. Żwawo

  odpowiedz

  • 2 (2)

  zebranie szklene pamiętamy, w dniu 21-09-2023 08:08:06 napisał:

  A Panie wójcie, co Pan sądzi o inwestycji na ulicy Mickiewicza blisko przejścia dla pieszych (dzieci szkolne) i skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową ? czy zimą wpłynie ona na poziom bezpieczeństwa - Pana zdaniem - czy nie ?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Ggug, w dniu 21-09-2023 10:29:36 napisał:

  Taki bedzie fotoradar i światła jak droga na ul Kasztanowej, nigdy tam powodzi nie było. Zrobili taka jezdnię, że woda pozostaje na posesjach, studzienki nie odbierają wody. Chyba za wódkę żeś to pan załatwił.... Jeszcze brak oświetlenia, niby oszczędność. Brak koszy na śmieci... W wielu gminnych miejscowościach mieszkałem ale to co dzieje się w Sadkach z całą tą klika w UG to jakaś masakra. Już dawno powinien się NIK zabrać.... Pensje pomniejszyć od razu znajdą się oszczędności!!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  obywatel, w dniu 21-09-2023 13:10:39 napisał:

  Pan Wójt już się gubi - co gdzie i komu powiedział. Kłamać też trzeba umieć. Lepiej chodniki GDDKiA niech dokończy na Tomyślaka i Wyrzyskiej zamiast radary stawiać.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  pozdrowienia dla redakcji, w dniu 21-09-2023 14:40:23 napisał:

  śpij spokojnie. artykuł bardzo szybko trafił na kolejna stronę aktualności. nie jest to już niespodzianka. ludzie i tak pamiętają. tym sposobem nie powstaje nic konstruktywnego . tylko na koniec będzie większy niedosyt

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Praca na wysokości
60PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)