Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Radość ze wspólnej zabawy. W bibliotece obchodzono "Dzień Jeża"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Biblioteka w Trzeciewnicy gościła w swych progach dzieci #z klas 1-3 wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Faltyńską aby wspólnie obchodzić Dzień Jeża.

Celem tego święta jest rozpowszechnianie wiedzy, która pozwala na lepsze poznanie tych kolczastych zwierzątek. Na początku zajęć dzieci wysłuchały, krótkiego wiersz J. Brzechwy „Jeż” po czym same przystąpiły do recytacji. W trakcie pogadanki dowiedziały się jaką rolę w środowisku pełnią. Poszerzyły swą wiedzę na temat ich wyglądu, sposobu poruszania się oraz odżywiania. Dowiedziały się również w jaki sposób przygotowują się do zimy oraz jak im pomagać a nie szkodzić. Następnie uczestnicy zajęć wykonali jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Mogły tu wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Na twarzach uczestników jak zawsze gościł uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.

Takie dni jak ten to świetna okazja, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. A wszystko  to przekazane w formie zabawy.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)