Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

Przedszkolaki zwiedzały krytą pływalnię. Po wizycie przyszedł czas na książki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzień Dziecka, to święto naszych milusińskich. Obchody tego dnia w Polsce mają przede wszystkim #charakter zabawy i organizowania dla nich niespodzianek. Z tej okazji Pszczółki, Motylki, Zajączki, Stokrotki miały możliwość zwiedzania krytej pływalni „Naquarius” i dowiedziały się gdzie bije jej serce.

Jest to basen rekreacyjno-sportowy, w którym mieści się jacuzzi i strefa saun. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i przez cały rok można cieszyć się zaletami wodnego relaksu. Pracownicy zajmujący się obsługą pływalni, oprowadzając przedszkolaków zdradził nam kilka tajemnic. Odwiedziliśmy punkt medyczny w którym zapoznaliśmy się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, mieliśmy możliwość podpatrywania pracowników wymieniających filtry, oglądaliśmy pomieszczenia w których ogrzewa się wodę basenową i poczuliśmy jaka tam panuje temperatura. Pomieszczenie z chemią basenową oglądaliśmy nie przekraczając progu, gdyż jest tam zakaz wstępu dla osób postronnych. Z wszystkimi niespodziankami możecie się zapoznać oglądając galerię, do której zapraszam.

Po wizycie na basenie był również czas na książki. Dzieci wysłuchały bajki „Kicia Kocia na basenie” i następnie same wędrowały po swoje ulubione opowieści.

Wycieczkę pomogła zorganizować bibliotekarka Filii Ogólnej, która mieści się obecnie na terenie pływalni.

Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)