Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2023

Przedszkolaki zwiedzały krytą pływalnię. Po wizycie przyszedł czas na książki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzień Dziecka, to święto naszych milusińskich. Obchody tego dnia w Polsce mają przede wszystkim #charakter zabawy i organizowania dla nich niespodzianek. Z tej okazji Pszczółki, Motylki, Zajączki, Stokrotki miały możliwość zwiedzania krytej pływalni „Naquarius” i dowiedziały się gdzie bije jej serce.

Jest to basen rekreacyjno-sportowy, w którym mieści się jacuzzi i strefa saun. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i przez cały rok można cieszyć się zaletami wodnego relaksu. Pracownicy zajmujący się obsługą pływalni, oprowadzając przedszkolaków zdradził nam kilka tajemnic. Odwiedziliśmy punkt medyczny w którym zapoznaliśmy się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, mieliśmy możliwość podpatrywania pracowników wymieniających filtry, oglądaliśmy pomieszczenia w których ogrzewa się wodę basenową i poczuliśmy jaka tam panuje temperatura. Pomieszczenie z chemią basenową oglądaliśmy nie przekraczając progu, gdyż jest tam zakaz wstępu dla osób postronnych. Z wszystkimi niespodziankami możecie się zapoznać oglądając galerię, do której zapraszam.

Po wizycie na basenie był również czas na książki. Dzieci wysłuchały bajki „Kicia Kocia na basenie” i następnie same wędrowały po swoje ulubione opowieści.

Wycieczkę pomogła zorganizować bibliotekarka Filii Ogólnej, która mieści się obecnie na terenie pływalni.

Materiał: Stefania Bielecka / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)