Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2023
Wiadomości z regionu

Opel koziołkował kilkukrotnie. 26-latka przewieziona do szpitala

fot. KPP w Żninie

fot. KPP w Żninie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj #w Bożejewicach na drodze ekspresowej S5. Kierująca osobowym oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i wypadła z drogi.

Policjant ruchu drogowego zagląda do wnętrza uszkodzonego samochodu osobowego, który brał udział w zdarzeniu drogowym. Pojazd ma widoczne uszkodzenia. Przy policjancie stoi mężczyzna zajmujący się obsługą drogi S5, który świeci latarką. Wokół panuje mrok.

Do zdarzenia doszło wczoraj (16.11.23) około godz. 17.00 w Bożejewicach na drodze ekspresowej S5. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali uszkodzony samochód osobowy stojący w rowie oraz przedstawicieli innych służb ratunkowych.

W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że 26-letnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, która kierowała oplem astrą, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze (zmrok, mokra nawierzchnia, opady deszczu), w rezultacie czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu, gdzie kilkukrotnie koziołkowała.

Kobieta została przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń, pomimo, iż cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. 26-latka była trzeźwa i posiadała wymagane przepisami uprawnienia do kierowania.

Przypominamy, że nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu prędkość, może być bardzo niebezpieczna i bywa tragiczna w skutkach. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

Materiał: kom. Wioleta Burzych / KPP w Żninie

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ppppp, w dniu 17-11-2023 14:54:51 napisał:

  Żółte lampy że starości szarość dnia do tego pośpiech młodych i mamy niech wraca do zdrowia

  odpowiedz

  • 2 (2)

  stary szofer, w dniu 17-11-2023 16:10:05 napisał:

  Czy zyska na zdrowym rozsądku/,,,,,,,,Jak zabiją samochodem to nieszczęśliwy wypadek,zła pogoda itp.Jak sam zginie to zła pogoda,tylo gdzie rozum i przepisy.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Baby w kierat, w dniu 17-11-2023 19:15:07 napisał:

  paznokietki czy telefon?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Ja, w dniu 18-11-2023 09:37:16 napisał:

  Wymagane przepisami uprawnienia może chodzi o prawo jazdy .Opel astra to musiała śmigać 100 /godz

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)