Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

03 lipca 2024

Okolicznościowy Orlikowy Turniej Piłki Nożnej. Wyniki rozgrywek

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

W dniu 29 czerwca 2024 r. na Orliku# w Kcyni odbył się Okolicznościowy Orlikowy Turniej Piłki Nożnej o Puchary Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 762. rocznicy nadania Kcynia praw miejskich przez Bolesława Pobożnego Księcia Wielkopolskiego, którego Bolesław Pobożny dokonał w dniu 29 czerwca 1262 r. Turniej został przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Kcyni i był skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Burmistrza p. Adam Kontowicz. W zmaganiach sportowych uczestniczyło sześć zespołów: MLKS Renoma, Sarenka, FC Kcynia, MTS Kcynia, Brazil i FC Kaktusy. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacji do finału. W grupach mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, 1 raz po 12 minut. Do dalszych rozgrywek finałowych weszły po dwie drużyny z grupy. Do rozgrywek finałowych zakwalifikowały się cztery zespoły: Brazil, FC Kcynia, MLKS Renoma i MTS Kcynia.

Zawody przebiegły w sportowej rywalizacji, padło wiele bramek. Wszystkie spotkania były pełne pozytywnych emocji. Królem strzelców Turnieju został Filip Bachnicki, natomiast V-ce Królem strzelców został Marcel Mrówka. Zawodnicy Ci otrzymali okolicznościowe statuetki odpowiednio Króla strzelców i V-ce Króla Strzelców. Najlepszym Bramkarzem turnieju został Dominik Popiela, któremu wręczono również okolicznościową statuetkę Najlepszego Bramkarza Turnieju.

Drużyny za zajęcie miejsc I - IV otrzymały pamiątkowe okolicznościowe puchary Burmistrz Kcyni i dyplomy. Każdy zawodnik został obdarowany słodkościami i napojami. Turniej sponsorowany był przez Urząd Miejski w Kcyni.

Lista drużyn:

1. MLKS Renoma

2. Sarenka

3. FC Kcynia

4. Brazil

5. FC Kaktusy

6. MTS Kcynia

Kolejność – miejsca w finale:

I miejsce - MTS Kcynia

II miejsce - MLKS Renoma

III miejsce - Brazil

IV miejsce - FC Kcynia.

To sportowe wydarzenie miało na celu obchody na sportowo 762. rocznicy nadania Kcynia praw miejskich przez Bolesława Pobożnego Księcia Wielkopolskiego, które miało miejsce  w dniu 29 czerwca 1262 r. i promocję zdrowego stylu życia. Zawody odbywały się  w przyjemnej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięło udział 54 zawodników. Turniej zorganizowali i przeprowadzili Animatorzy Sportu na Orliku w Kcyni, Panowie Mirosław Grabarski i Marek Sobczak w ramach realizacji Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki  „Aktywna Szkoła” zadanie: „Aktywny Orlik”, dla którego Operatorem jest Fundacja „Orły Sportu” z siedzibą w Pucku przy współudziale realizacji programu przez Gminę Kcynia.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)