Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Odsłonięto pamiątkową tablicę i mural. Rynarzewo pamięta o Powstańcach!

fot. MM

fot. MM

9 lutego w Szkole Podstawowej w Rynarzewie odbyły# się uroczyste obchody upamiętniające 105. Rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Jednym z głównych elementów uroczystości było odsłonięcie muralu i tablicy pamiątkowej, które znajdują się na ścianie szkolnej placówki.

Szkoła Podstawowa w Rynarzewie nosi imię Powstańców Wielkopolskich. Dlatego też na ścianie obiektu szkolnego namalowano powstańca oraz flagę powstańczą. Odsłonięcie muralu okazało się jednym z głównych elementów obchodów 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rynarzewie

Za zaprojektowanie i wykonanie dzieła odpowiada Monika Kokocińska, a inicjatorami powstania samego muralu była cała szkolna społeczność. Jeśli chodzi o wymiary muralu, to ma on wysokość 12,6 m i jest szeroki na 6,5 m.

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00. Przybyli goście zgromadzili się przy ścianie szkoły. Zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, symbolicznego odsłonięcia tablicy i murali dokonać mieli potomkowie rynarzewskich powstańców - Wiesława Reszka, Anna Jankowska oraz Nikodem Pałczyński.

W dalszej kolejności poświęcenia tablicy i muralu dokonał proboszcz rynarzewskiej parafii ks. Grzegorz Wiciński, po czym oddano salwę honorową.

Dalsza część uroczystości odbyła się już w murach szkoły, gdzie po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez dyrektor Agnieszkę Tulińską, nastąpiła dekoracja sztandaru szkoły Medalem Honorowym ZG TPPW 1918-1919 w Poznaniu "Wierni Tradycji" za zasługi dla krzewienia wiedzy i tradycji związanych z powstaniem wielkopolskim 1918-1919.

Następnie przyszedł czas na patriotyczno-artystyczne występy uczniów szkoły w Rynarzewie, po których dyrektor Agnieszka Tulińska wręczyła wybranym gościom okolicznościowe statuetki "Przyjaciół Szkoły". Nie zabrakło również przemówień zaproszonych gości.

Oceń artykuł: 14 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Obserwator, w dniu 10-02-2024 08:38:15 napisał:

  Piękna uroczystość przy doskonałej oprawie muzycznej chóru szkolnego. Widać serce i wkład pracy całej szkoły w przygotowaniach. Dekoracje, apel i właściwie wszystko było wspaniałe.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Prawdziwy obserwator, w dniu 10-02-2024 11:28:01 napisał:

  Taki komentarz to mogła napisać tylko dyrektorka albo nauczyciel.Nie jest to komentarz żadnego z uczestników.Ludzie mówili co innego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Ja, w dniu 10-02-2024 17:43:17 napisał:

  Jestem dumna z moich uczniów i wdzięczna wszystkim pracownikom za poświęcony czas na przygotowanie uroczystości. To jest komentarz dyrektora.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Konstrukcje stalowe
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)