Niepodległościowy turniej strzelecki w Staszicu. Wyłoniono zwycięzców

fot. powierzone
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości #w Z.S. im. S. Staszica odbył się turniej strzelecki.
Uczestniczyli w nim wyłonieni w eliminacjach klasowych uczniowie klas pierwszych. Każdy oddział klasowy reprezentowało troje uczniów. Turniej rozegrany został z wykorzystaniem w pełni bezpiecznego trenażera elektronicznego.
Cztery rundy strzelań wyłoniły zwycięzców. Najlepszym strzelcem okazał się Wojciech Pilarski z klasy I b. Druga lokata przypadła jego klasowej koleżance Julii Ziemkowskiej. Na trzecim miejscu zawody zakończył Hubert Lazarek z klasy I f. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Organizatorem turnieju był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Pan Krzysztof Borus. W przeprowadzeniu zawodów pomagali uczniowie klasy III b Bogna Bąk, Zofia Grabas, Zofia Sobolewska oraz Fabian Szczepaniak.
Materiał: Krzysztof Borus / Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Turniej klas pierwszych. Nie obyło się bez dogrywki
- Olimpiada Znajomości Afryki. Weronika i Mieszko w etapie okręgowym
- "Pomóżmy czworonogom - karma wraca". Młodzież Staszica zaangażowana w akcję
- Odpowiednia atmosfera sprzyjała wróżbom. Dzieci pod dużym wrażeniem
- Prelekcja o bezpieczeństwie. Spotkanie strażników miejskich z uczniami
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.
(czytaj więcej)