Konkurs wiedzy o piłce nożnej dla uczniów. Jak zgłosić swój udział?
fot. MEiN
Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają do# udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo”. W drodze do wielkiego finału uczniowie szkół podstawowych sprawdzą swoją wiedzę związaną z historią piłki nożnej. Laureaci konkursów wojewódzkich 15 listopada powalczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział ponad 2,5 tys. uczniów, a tytuł zwycięskiej drużyny wywalczyła reprezentacja województwa zachodniopomorskiego.
Kto może wziąć udział w konkursie wiedzy w roku 2023?
W konkursie wiedzy o piłce nożnej mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z roczników 2009-2015, którzy zgłoszą chęć udziału w konkursie w swojej szkole lub klubie piłkarskim (jednostki organizacyjne).
Jak zgłosić swój udział?
Organizatorem I etapu konkursu wiedzy jest jednostka organizacyjna, która zgłosi do PZPN chęć zorganizowania przedsięwzięcia.
Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie, powinien wypełnioną i podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego kartę uczestnika https://pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo/dokumenty, doręczyć do osoby zajmującej się konkursem wiedzy w wybranej jednostce organizacyjnej.
Uczeń może zgłosić swój udział w konkursie tylko w jednej jednostce organizacyjnej.
Jak zgłosić szkołę lub klub do organizacji I etapu konkursu wiedzy?
Szkoła podstawowa lub klub piłkarski to podmioty, które mogą organizować I etap konkursu wiedzy (jednostki organizacyjne). Zgłoszenie w imieniu jednostki organizacyjnej może dokonać każda osoba, która posiada konto użytkownika na portalu Łączy nas piłka.
Aby zarejestrować jednostkę organizacyjną, należy wejść na stronę projektu i wybrać zakładkę aplikacja „konkurs wiedzy”.
Po zalogowaniu się przy użyciu konta użytkownika Łączy nas piłka, należy zapoznać się z regulaminem konkursu wiedzy oraz klauzulą informacyjną, a następnie wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.
Po kliknięciu w przycisk zarejestruj użytkownik otrzyma możliwość (1) pobrania formularza zgłoszeniowego, który należy przekazać do podpisu osobom reprezentującym jednostkę organizacyjną, zgodnie z zasadą reprezentacji (dyrekcja szkoły, zarząd klubu). Podpisany dokument trzeba zeskanować i (2) przesłać do PZPN za pomocą aplikacji konkursowej:
Jeżeli formularz zgłoszeniowy zostanie przesłany w prawidłowej formie, nastąpi akceptacja rejestracji szkoły i jednostka organizacyjna uzyska dostęp do aplikacji konkursowej, w której będzie mogła wprowadzać dane uczniów oraz ustawiać rozgrywki konkursowe.
Jakie obowiązki ma jednostka organizacyjna?
Jednostka organizacyjna, która zgłosi się do organizacji I etapu konkursu wiedzy, zobowiązuje się do:
- zebrania kart uczestnika od wszystkich uczestników, których dane zostaną wprowadzone do aplikacji konkursowej oraz
- zorganizowania i przeprowadzenia w wyznaczonym czasie I etapu konkursu, w szczególności do zapewnienia uczestnikom:
- dostępu do wymaganych urządzeń multimedialnych z internetem na czas wypełniania testu konkursowego
- zapewnienia przedstawiciela jednostki organizacyjnej, który sprawuje pieczę nad przebiegiem konkursu i przestrzeganiem regulaminu oraz zasad wypełniania testu konkursowego
- upewnienia się, że każdy uczestnik wypełnia test konkursowy samodzielnie, a za dopilnowanie realizacji tego punktu odpowiedzialna jest jednostka organizacyjna.
PZPN zapewni nagrody rzeczowe dla jednostek organizacyjnych, które:
- wprowadzą największą liczbę uczestników do II etapu konkursu wiedzy w swoim województwie lub
- zarejestrują największą liczbę wyników uczestników w swoim województwie.
Jakie są zasady konkursu wiedzy w roku 2023?
W konkursie wiedzy w roku 2023 udział biorą uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-2015. Uczniowie zostaną podzielni na dwie kategorie wiekowe:
- Kategoria I: uczniowie urodzeni w latach 2013-2015
- Kategoria II: uczniowie urodzeni w latach 2009-2012
Chłopcy i dziewczynki rywalizują w osobnych grupach.
Każdy uczeń może wypełnić dowolną liczbę rozgrywek testowych, jednak do właściwego testu konkursowego uczeń podchodzi tylko raz.
Każdy uczestnik, korzystając z aplikacji, odpowiada na zestaw pytań z zakresu wiedzy o piłce nożnej przygotowany na podstawie materiałów opublikowanych w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego PZPN, składający się z 11 pytań, tworzących test jednokrotnego wyboru spośród czterech możliwych odpowiedzi, przy czym na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie będzie określony, (limitowany czas: kategoria I – 45 sekund, kategoria II – 30 sekund, a brak odpowiedzi w wyznaczonym czasie zostaje zarejestrowany jako odpowiedź błędna).
Wynik uzyskany przez uczestnika zostanie zarejestrowany w aplikacji i zawierać będzie dwa parametry – liczbę prawidłowych odpowiedzi oraz łączny czas odpowiadania na pytania. Kolejność uczestników zostanie określona na podstawie liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania jednakowej liczby punktów przez kilku uczestników konkursu w danym województwie o kolejności uczestników z tą samą liczbą punktów w wybranej kategorii wiekowej decyduje uzyskany łączny czas odpowiedzi uczestnika, liczony do dziesiętnych sekundy.
Najważniejsze daty konkursu wiedzy o piłce nożnej w roku 2023
Początek zgłaszania jednostek organizacyjnych: 18 września 2023 roku.
Możliwość wprowadzania danych uczestników konkursu do aplikacji konkursowej: 20 września 2023 roku.
Czas na przeprowadzenie Testu konkursowego: od 21 września 2023 roku do 5 dni roboczych przed wyznaczoną datą II etapu konkursu w województwie, w którym funkcjonuje szkoła lub klub piłkarski.
Daty organizacji konkursów są dostępne na stronie PPnS na portalu PZPN.pl i zostaną opublikowane najpóźniej do 1 października 2023 roku.
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Czytaj również
- "Kosmiczni Detektywi". Ogólnopolski konkurs dla uczniów
- Kolejna edycja konkursów strażackich. Atrakcyjne nagrody
- "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa". Kto może wziąć udział w konkursie?
- Konkurs dla KGW. "Święta Bożego Narodzenia dawnej i dziś"
- "Dzień z życia Powstańca". Konkurs plastyczny dla dzieci
Dodaj komentarz
Rok pełen wyzwań. Z czym mierzyli się żołnierze?
Miniony rok obfitował w zadania #dla kujawsko-pomorskich terytorialsów. Żołnierze mierzyli się ze skutkami powodzi w ramach operacji pk. Feniks, budowali stany osobowe 84 batalionu lekkiej piechoty (84 blp) we Włocławku, jak również wdrażali do użytku nowy Program Strzelań z Broni Strzeleckiej (PSBS). Brygada stale rozwija kompetencje w zakresie zarządzania kryzysowego. Udzielała się również kulturalnie, organizując koncert z okazji Dnia Matki oraz sportowo podczas imprezy Cross WOT w bydgoskim Myślęcinku.
(czytaj więcej)Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej uroczyście #rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia#, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu
Więcej ruchu to postanowienie noworoczne, które często# już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Piłka , w dniu 20-09-2023 05:48:39 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!