Dziś mamy 5 grudnia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

IV liga szachowa. W niedzielę rozegrano mecz pierwszej rundy

fot. powierzone

fot. powierzone

19 listopada w Szubińskim Domu Kultury odbył się# mecz I rundy Drużynowych Mistrzostw Województwa - IV ligi szachowej.

Spotkanie UKS Szachowa Dwójka Szubin - UKS Szachowa Dwójka Kcynia zakończyło się wynikiem 3,5-1,5. Po raz pierwszy w historii KPZSzach w lidze występuje drużyna z Kcyni. Na poszczególnych szachownicach rezultaty były następujące: I szachownica - Paweł Kadukowski x Marcin Rydzyński 0,5-0,5, II szachownica - Jerzy Białas x Jakub Makarewicz 1-0, III szachownica - Krzysztof Michalak x Przemysław Chudzik 0-1, IV szachownica - Jacek Michalak x Grzegorz Nalewajski 1-0, V szachownica - Danuta Karwowska x Michalina Szczepaniak 1-0. W II rundzie CK Łubianka rozegra mecz z UKS Szachową Dwójką Szubin, a ITS Feniks Inowrocław II zmierzy się z UKS Szachową Dwójką Kcynia. W III lidze szachowej Julia Rocławska z Kcyni (BKS Chemik Bydgoszcz) wygrała z Joanną Marszelską (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), a Adam Maciejewski z Rynarzewa (MKS EMDEK Bydgoszcz) pokonał Tomasza Zielińskiego (AZS UMK Toruń).

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    KK, w dniu 20-11-2023 11:54:00 napisał:

    Brawa i wyrazy szacunku!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie z największymi agencjami kosmicznymi. Zgłoszenia do 11 grudnia

Zachęcamy studentów zainteresowanych badaniami #kosmicznymi do udziału w warszawskim spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych agencji kosmicznych świata. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godz. 14:00 w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)