Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

01 lipca 2024

Drużyna Trampkarzy w Niemczech. Przygoda powoli dobiega końca

fot. SF Junior Nakło

fot. SF Junior Nakło

Właśnie jesteśmy w podróży do domu. Za kilka fantastycznych# dni. Drużyna Trampkarzy, która wsparta była kilkoma Mlodzikami wybrała się do naszego Miasta Partnerskiego Elsterwerda.

Urokliwe miasteczko położone jest Brandenburgii, a jej obszar to wschodnie tereny Niemiec. Elsterwerda uwiodła nas spokojem i piękną architekturą. Najważniejsze wrażenie jednak zrobili na nas ludzie. Od samego początku przyjęli nas z uśmiechem i z wielką życzliwością prowadzili nas przez wszystkie dni. w szczególności dziękujemy Trenerom Lutz Müller i Felix Zöllner. Niesamowici z Was ludzie. Nawet przypadkowe spotkania okazywały się momentami do wymiany zdania, czy uśmiechu.

Zaraz po przyjeździe mieliśmy okazję pograć w piłkę. Przy naszym Hotelu znajdowało się boisko, więc zorganizowaliśmy grę wewnętrzną. Następnie wyprawa do Parku Miniatur. Tam jazda smaczny obiad, jazda mini kolejką, a nawet wyścigi Gokartów. Kolejny dzień to wizyta na boisku naszego Partnera. Tam spędziliśmy 12 godzin. Mieliśmy wspólną integrację z zawodnikami z Czech, którzy podobnie jak my odwiedzili swoje miasto partnerskie. Następnie czekały nas warsztaty piłkarskie, które wprowadzały nas w kolejny dzień. Był też wspólny obiad, a później grill. Jak to w Niemczech - kiełbasy nie brakowało. Sobota to uliczny turniej. Związany on był z obchodami Dni Elsterwerdy. Zagraliśmy w centrum miasta. Graliśmy na mini boiskach 3x3 i 1x1. Do zawodów wystawiamy 3 zespoły w 5 osobowych składach. Ostatecznie zajmujemy - 1, 3 i 4 miejsce. W grze 1x2 Filip Warzybok zajmuje 2 miejsce. Mecze miały specyficzne zasady. Oprócz goli liczyły się również punkty za grę fair play. Turniej miał na celu integrować i uczyć tolerancji dzieci. Dla naszych zawodników oprócz tych cennych lekcji był to sprawdzian innego języka. Musieli przełamywać swój strach przed trudnościami komunikacyjnymi. Świetnie sobie z tym radzili. Jesteśmy pod wrażeniem. Nasze 2 zespoły awansowały do finałów, które odbędą się we wrześniu w Tropical Island w Berlinie. Po meczach wybraliśmy się nad jezioro. Tam po grze w upalny dzień można było się zrelaksować. Na sam koniec wybraliśmy się do strefy kibica. Tam oglądaliśmy mecz Niemcy z Danią.

Takie chwile pamięta się na zawsze. Mamy nadzieję, że chłopacy wracają z pięknymi wspomnieniami, a my w przyszłości będziemy mogli tworzyć takie chwile dla pozostałych naszych zawodników.

Materiał: Łukasz Bzdawka / SF Junior Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)