Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2023

Boże Ciało w parafii pw. NMP Królowej Polski. Wierni przeszli ulicami miasta

fot. MM

fot. MM

8 czerwca z parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle wyruszyła uroczysta procesja #Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - zwana potocznie Bożym Ciałem. Jest to jedno z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim.

Boże Ciało to święto ruchome i obchodzone jest w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego - zawsze 60 dni po Wielkanocy. Podczas Bożego Ciała tradycyjnie odbywają się procesje ulicami miast do czterech ołtarzy, które symbolizują cztery ewangelie: św. Łukasza, św. Marka, św. Mateusza oraz św. Jana. Nie inaczej było w parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle, gdzie wierni przeszli przez ul. Sienkiewicza, Asnyka w stronę Wichrowego Wzgórza, Mrotecką i Norwida - aż do kościoła.

Oceń artykuł: 152 146

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Praca na wysokości
60PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)