Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2023

Boże Ciało w parafii pw. NMP Królowej Polski. Wierni przeszli ulicami miasta

fot. MM

fot. MM

8 czerwca z parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle wyruszyła uroczysta procesja #Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - zwana potocznie Bożym Ciałem. Jest to jedno z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim.

Boże Ciało to święto ruchome i obchodzone jest w ostatni czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego - zawsze 60 dni po Wielkanocy. Podczas Bożego Ciała tradycyjnie odbywają się procesje ulicami miast do czterech ołtarzy, które symbolizują cztery ewangelie: św. Łukasza, św. Marka, św. Mateusza oraz św. Jana. Nie inaczej było w parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle, gdzie wierni przeszli przez ul. Sienkiewicza, Asnyka w stronę Wichrowego Wzgórza, Mrotecką i Norwida - aż do kościoła.

Oceń artykuł: 152 146

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)