Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 października 2020

Zorza pokazała pazur. Czarni byli bezradni na własnym boisku

Derby gminy na nakielskim stadionie pomiędzy Czarnymi a Zorzą Ślesin okazały się #jednostronne. Goście mieli lepsze sytuacje bramkowe i zasłużenie wygrali, choć gdyby nie problemy ze skutecznością, zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Mecz był wyrównany, ale zdecydowanie lepiej w ofensywie prezentowali się zawodnicy ślesińskiej Zorzy. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się duet Łukasz Srokowski – Roger Radajewski, który dobrze uzupełniał Damian Kamiński. Strzelecko najlepiej wypadł jednak Paweł Barański, który w pierwszej połowie zaaplikował rywalom dwie bramki. Trzecie trafienie dołożył jeszcze Radajewski i Zorza do szatni schodziła pewna swego, z wysokim i bezpiecznym prowadzeniem. Czarni mieli o czym myśleć w przerwie spotkania, biorąc pod uwagę to, co w pierwszych 45 minutach zaprezentowali na boisku. Druga część okazała się bardziej wyrównana, bowiem nie tylko Zorza stwarzała sobie sytuację, ale również Czarni. Długo jednak żadna z ekip nie była w stanie zdobyć bramki. Impas przerwali miejscowi, którzy za sprawą Filipa Kuczkowskiwgo zdobyli bramkę kontaktową. Końcówka należała jednak do gości, którzy jednak nie potrafili wykończyć dobrych okazji, bądź na drodze piłki do bramki stawała poprzeczka.

Ostatecznie zwycięstwo padło łupem znacznie lepiej dysponowanego zespołu, a więc ślesińskiej Zorzy. Kolejne mecze obu zespołów były zaplanowane na przyszły weekend, ale w związku z nowymi obostrzeniami, możliwe będzie zawieszenie rundy jesiennej.

Czarni Nakło – Zorza Ślesin 1:3 (0:3)

Bramki: Filip Kuczkowski - Paweł Barański 2, Roger Radajewski