Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 września 2020

Zasłużone zwycięstwo. Orzeł Kcynia pokonał Zielonych Zalesie

W sobotę 26 września w ramach V kolejki bydgoskiej B klasy na Stadionie Miejskim w #Kcyni Orzeł Kcynia podejmował Zielonych Zalesie.

Gospodarze do meczu przystąpili bardzo zmotywowani. Po dwóch ligowych porażkach od początku spotkania było widać wolę walki i chęć szybkiego zdobycia bramki. Udało się już w 10. minucie za sprawą Miłosza Woźniaka, który strzałem z kilku metrów, pokonał bramkarza przyjezdnych. Z biegiem czasu Orzeł kontynuował ofensywną grę, nie pozwalając rywalom na wiele pod własną bramką. Na drugiego gola kibice musieli poczekać do 36. minuty kiedy to Oskar Frydrych strzałem z kilkunastu metrów ulokował piłkę w siatce. Cztery minuty później Oskar Frydrych urządził rajd lewą stroną boiska, mijając kilku zawodników Zielonych i uderzył po ziemi z około 16 metrów, piłka po palcach bramkarza wpadła do bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron goście ruszyli do ataku, próbując szybko zdobyć bramkę. Defensywa Orła spisywała się bez zarzutu. W 53. minucie Patryk Pokrzywiński otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie udać się do szatni, osłabiając swój zespół. Mimo przewagi jednego zawodnika goście nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki miejscowych. Udało się to dopiero w 75. minucie spotkania kiedy to po strzale Dominika Krawczyk z rzutu wolnego piłka po odbiciu przez jednego z obrońców wpadła do bramki.

W ostatnich minutach obie drużyny wypracowały sobie kilka sytuacji, jednak więcej goli już nie zobaczyliśmy. Orzeł odniósł zasłużone zwycięstwo. W niedzielę 4 października kcynianie udadzą się do Sicienka, by zmierzyć się z miejscowym Gryfem. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Orzeł Kcynia 3:1 Zieloni Zalesie (3:0)

Bramki: Miłosz Woźniak, Oskar Frydrych x2

Skład Orła: Hudziński, N. Frydrych, O.Frydrych, Marciniak, Marosz, Grześkowiak, Nowicki (70' Popiela), A.Frydrych (75' Kiełtyka), Dziejak (80' Paszkiet), Pokrzywiński, Woźniak

Materiał: Artur Frydrych