Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2021

Zabawa była przednia. Mikołajkowe atrakcje w przedszkolu

fot. pow.

fot. pow.

Zimowa aura towarzyszyła dzieciom z# naszego przedszkola podczas Mikołajek.

Jak zawsze uroczystość uświetniła obecność licealistów z szubińskiego „ogólniaka”, którzy pod opieką pani Bernadety Kowalskiej, co roku dodają 6. grudnia wspaniałego, świątecznego klimatu naszej imprezie. Tegoroczna edycja odbyła się na powietrzu. Dzieci wykonywały zadania, które przygotował sam Święty Mikołaj. Tworzyły łańcuch ze swoich rąk, podskakiwały, tańczyły, rysowały według instrukcji renifera lub Mikołaja, wybrały się na przejażdżkę ratrakiem, wyszukiwały właściwych obrazków- symboli zimowo- świątecznych. By zima i niższa temperatura nie pokonały nas, rozgrzewaniem się imbirową herbatką. Na koniec wszystkie grupy otrzymały mikołajowe upominki. W przedszkolu natomiast zagościła sceneria, dzięki której każdy przedszkolak może uchwycić ten moment i zachować go w pakiecie telefonu, w wykonanych zdjęciach. Ho, ho, ho!

Materiał: Anna Ucińska, Klaudia Jamka, Izabela Szpotańska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)