Wymagająca rywalizacja. Bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia
fot. ZSCKR w Samostrzelu
28 maja marina w Nakle #nad Notecią ponownie zamieniła się w arenę sportowych zmagań dla tych, którzy najwyraźniej lubią aktywny wypoczynek w wersji „na pełnych obrotach” Wszystko za sprawą kolejnej edycji SAR Schools Adventure Race, przygotowanej przez Aktywną Kcynię oraz Starostwo Powiatu Nakielskiego.
Na starcie stanęło 17 drużyn, wyposażonych w mapy, rowery i sporą dawkę determinacji. Trasa wyglądała niewinnie tylko na papierze: około 5 km biegu na orientację, 22 km jazdy rowerem oraz 3 km w kajaku. W rzeczywistości były to kilometry pełne emocji, poszukiwania punktów kontrolnych, błotnych niespodzianek i nieuniknionych pytań w stylu: „Czy na pewno jedziemy we właściwą stronę?”
Nie obyło się również bez przygód. Były ominięte punkty kontrolne, chwile intensywnego studiowania mapy, a nawet zagubiony czytnik punktów, który postanowił przeżyć własną przygodę terenową Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie, a uczestnicy mogli skupić się na walce o jak najlepszy wynik.
Drużyna ZSCKR Samostrzel pod dumną nazwą Agro Team debiutowała w tej wymagajacej rywalizacji. Zespół w składzie: Ewa Zdrojewska-Baliniak, Agnieszka Smełsz, Bartek Wardzinski i Nikodem Piszczek dzielnie stawił czoła wszystkim wyzwaniom i zdobył komplet wymaganych punktów uzyskując 7 miejsce w kategorii męskiej i mix. Nasi zawodnicy wrócili na metę zmęczeni, ale zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia, które z pewnością jeszcze długo będą tematem rozmów.
Gratulacje dla wszystkich uczestników za sportowego ducha, wytrwałość i walkę do samego końca!
Materiał: Damian Poniewierski / ZSCKR w Samostrzelu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Gminny konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Wyłoniono zwycięzców
- Przyszłe fryzjerki zdobywały doświadczenie. Szkolenie w Osieku
- Alan Hak w gronie stypendystów województwa. Uroczysta gala
- Sukces w Inowrocławiu. Uczennice z Królikowa na wysokich miejscach
- Niezapomniane wrażenia. Uczniowie w świecie zwierząt
Zrzutka imieninowa dla czworonożnych pupili. Zebrano 3500 zł
Aby tradycji stało się zadość, z okazji imienin #Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy Wojciecha Koper zorganizowano zrzutkę wśród pracowników Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy oraz wszystkich powiatowych stacji w województwie kujawsko-pomorskim. Kolejny raz nasi pracownicy okazali dobroć i chęć pomocy czworonogom, dzięki czemu udało się zebrać aż 3 500 zł.
(czytaj więcej)Słynna "noc teczek". Lustracja zablokowana na długie lata
4 czerwca 1992 roku doszło do słynnej "nocy teczek" i #upadku rządu Jana Olszewskiego.
(czytaj więcej)Tradycja Bożego Ciała. Brzoza jako znak życia i błogosławieństwa
Brzózki są jednym z najbardziej charakterystycznych symboli #uroczystości Boże Ciało w Polsce. W dniu tego święta wierni dekorują nimi ołtarze polowe, trasy procesji oraz swoje domy. Tradycja ta jest głęboko zakorzeniona w kulturze ludowej i religijnej, a jej znaczenie wykracza poza samą dekorację.
(czytaj więcej)Dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesje do 4 ołtarzy
Dzisiaj katolicy w całej Polsce obchodzą uroczystość# Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywaną Bożym Ciałem. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wierni publicznie wyznają swoją wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.
(czytaj więcej)