Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Wykonawcy wybrani. Gdzie będą nowe chodniki?

fot. archiwum

fot. archiwum

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle przetargu na budowę chodników udało się wybrać wykonawców. Kto zajmie się ich budową?

Przypomnijmy. W tym roku przy drogach powiatowych które przebiegają przez gminę Sadki zaplanowano budowę chodników. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle ogłosił przetarg i wyłonił wykonawcę. Wykonanie chodników miało kosztować 300 tys. zł, ale oferty złożone przez wykonawców były niższe. Powstanie chodnik na ulicy Bohaterów w Sadkach o długości 183 metrów. Wykonawcą został Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy za niecałe 88 tys. zł. Drugi chodnik o długości 84 metrów powstanie na ulicy Mickiewicza w Sadkach. Wykona go Zakład Ogólnobudowlany Jarbet z Nakła, za kwotę niecałych 94 tys. zł. Trzecia inwestycja to budowa chodnika w Śmielinie o długości 214 metrów. Wykona go również nakielska firma Jarbet za niecałe 83 tys. zł. Łącznie budowa trzech chodników ma kosztować niecałe 264 tys. zł. Zostaną one wykonane z kostki betonowej. Wszyscy wykonawcy dali 60 miesięcy gwarancji na prace. Inwestycje mają zostać zakończone w połowie listopada br.  

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Kris, w dniu 24-09-2022 08:32:47 napisał:

    Ul Bohaterów, chodni piękny i bardzo potrzebny, ale po co te wjazdy do dwóch bram nieużytkowych do gorzelnii to nie wiem... O ile więcej metrów było był dalej. Ktoś z góry chyba nawet tam nie przyjechał i nie rozeznał się w terenie tylko zaprojektował wszystko z mapek i tyle. Szkoda.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)