Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 marca 2024

W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Uroczyste śniadanie

fot. powierzone

fot. powierzone

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Szkole Podstawowej# im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie rozpoczęły się już przed niedzielą palmową.

Jak co roku uczniowie klas młodszych wykonali wielkanocne palmy. W oddziale przedszkolnym dzieci wraz z rodzicami stworzyły z siana  przepiękne, okazałe zające.

W ramach działania wolontariatu przygotowano świąteczne kartki z życzeniami, z którymi uczniowie zawitali do osób starszych i samotnych.

Podsumowaniem było uroczyste śniadanie wielkanocne. Starsi uczniowie przystroili świąteczny stół, na którym znalazły się tradycyjne potrawy. Następnie w uroczystym nastroju zaprosili wszystkich do odsłuchania programu słowno-muzycznego, przedstawiającego szczególny okres w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, tzw. Triduum Paschalnego.

Młodsi uczniowie natomiast, recytując wiersze, przypomnieli nam symbole świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wspólnie z nimi mogliśmy odśpiewać pieśni: "Zmartwychwstał Pan", "Alleluja" i "Kogucik".

Życzymy wszystkim, aby nastrój świątecznej radości trwał w nas jak najdłużej.

Materiał: Paulina Kuberacka / Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)