Dziś mamy 18 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 września 2021

Uczniowie z Samostrzela w Salonikach. Zwiedzili m.in. muzeum archeologiczne

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę, 11 września uczniowie z ZS CKR w Samostrzelu zwiedzili# Muzeum Archeologiczne w Salonikach. Mogli podziwiać bardzo dobrze zachowane zabytki sprzed wielu wieków: rzeźby, naczynia, biżuterię. Następnie mieli okazję odkrywać piękno i smaki tego pięknego, greckiego miasta.

Niedziela nie mniej zachwyciła swoim programem, stażyści wyjechali na całodzienną wycieczkę, aby zobaczyć Meteory – masywy skał z piaskowca osiągające 540 m n.p.m. Na ich szczytach umiejscowiono piękne klasztory, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa Unesco. Widoki zapierały dech w piersiach.

Kolejny tydzień staży rozpoczął się od praktyk w Dog Academy Training Center, potocznie zwanym przedszkolem dla psów. Uczniowie z wielką chęcią i zaciekawieniem ćwiczyli poskarmianie pacjenta i elementy badania ogólnego, pielęgnowali sierść i pazury. Na zakończenie obejrzeli pokaz sztuczek w wykonaniu tamtejszych pupili. Dopełnieniem dnia była wycieczka nad Morze Egejskie, na cudowną plażę Perea.

Wtorek to dzień poświęcony firmie Milkplan, w której młodzież przyglądała się produkcji maszyn mleczarskich, a także miała okazję zgłębić temat udoju owiec. Pod wieczór wybrali się na wycieczkę wokół ruin murów obronnych Salonik. Z najwyższego punktu widokowego w tym mieście można było podziwiać piękne morze i cudowną architekturę.

Materiał: Martyna Jasińska, Julia Janka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)