Dziś mamy 1 sierpnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

04 listopada 2020

U Małych Sówek nie ma nudy. Przedszkolaki poznały pracę sadownika

fot. Justyna Gajewska

fot. Justyna Gajewska

Kolejny miesiąc za nami, a wraz z nim nowe wydarzenia w grupie „Małe Sówki” z #nakielskiego „Słoneczka”.

Jesień to czas dojrzewania pysznych i zdrowych jabłek. 6 października  „Małe Sówki” miały okazję wybrać się na pierwszą wycieczkę do sadu. Przedszkolaki poznały pracę sadownika, obserwowały prace wykonywane  jesienią i poznały różne odmiany jabłek. Wycieczka była dla przedszkolaków świetną okazją na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą. 14 październik to Dzień Edukacji Narodowej.  To wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki wykonały laurki i podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. „Małe Sówki” przygotowały  również występ artystyczny w formie filmu, podczas którego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.

30 listopada obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także  przebrane w piękne dyniowe stroje. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i „dyniowych ćwiczeniach”, zapoznały się z różnorodnością dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dodatkową atrakcją dla dzieci był teatrzyk pt. „Wars i Sawa” realizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Teatr legend polskich”.

Materiał: Justyna Gajewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)