Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 listopada 2020

U Małych Sówek nie ma nudy. Przedszkolaki poznały pracę sadownika

fot. Justyna Gajewska

fot. Justyna Gajewska

Kolejny miesiąc za nami, a wraz z nim nowe wydarzenia w grupie „Małe Sówki” z #nakielskiego „Słoneczka”.

Jesień to czas dojrzewania pysznych i zdrowych jabłek. 6 października  „Małe Sówki” miały okazję wybrać się na pierwszą wycieczkę do sadu. Przedszkolaki poznały pracę sadownika, obserwowały prace wykonywane  jesienią i poznały różne odmiany jabłek. Wycieczka była dla przedszkolaków świetną okazją na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą. 14 październik to Dzień Edukacji Narodowej.  To wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki wykonały laurki i podziękowały swoim ukochanym Paniom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. „Małe Sówki” przygotowały  również występ artystyczny w formie filmu, podczas którego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.

30 listopada obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także  przebrane w piękne dyniowe stroje. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i „dyniowych ćwiczeniach”, zapoznały się z różnorodnością dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dodatkową atrakcją dla dzieci był teatrzyk pt. „Wars i Sawa” realizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Teatr legend polskich”.

Materiał: Justyna Gajewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)