Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2021

Tego dnia dzieci się nie nudziły. Najmłodsi dostali upominki

fot. pow.

fot. pow.

Jak co roku w listopadzie dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w# obchodach "Święta Pluszowego Misia”.

Zabawy rozpoczęły się od uroczystego zaśpiewania „Sto lat” misiowi siedzącemu na tronie. Tego dnia nasi mali milusińscy mieli okazję poznać prawdziwą historię powstania pluszowej zabawki oglądając filmik edukacyjny. Dzieci poznały także różne gatunki niedźwiedzi żyjących na całym świecie, takich jak: niedźwiedź brunatny, polarny, panda czy koala. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu zabaw poświęconych pluszowemu misiowi, takich jak: „Stary niedźwiedź”, ”Jadą, jadą misie”, „Misia A, Misia B” oraz zabaw z chustą animacyjną: ,,Miś na fali”, ,,Złap misia”, „Misie w dole, misie w górze”. Dużo radości sprawił przedszkolakom udział
w konkurencjach sportowych z udziałem pluszowych zabawek. Podczas tej rywalizacji dzieci miały okazję popisać się swoją szybkością i zwinnością wykonując ćwiczenia. Okazało się, iż obie drużyny zasłużyły na miano zwycięzców. Przedszkolaki wykonały także prace plastyczne zatytułowane: „Niedźwiedź w gawrze” oraz „Mój miś”, a także układały puzzle przedstawiające różnego rodzaju pluszowe misie. Nasi mali milusińscy grali także w grę edukacyjną o misiach. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło rozpoznawanie misiów z bajek telewizyjnych. Okazało się, że dobranocki z dawnych lat są doskonale znane naszym przedszkolakom.

Na zakończenie dnia dzieci obejrzały bajkę zatytułowany „Miś Koralgol”, która bardzo przypadła im do gustu. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie przedszkolakom przyznano dyplomy, odznaki oraz wręczono słodkie misiowe batoniki.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole "Donald" w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)