Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 października 2020

Technikoludek w Przedszkolu Katolickim. Dzieci muszą wykonać 9 zadań

fot. Przedszkole Katolickie

fot. Przedszkole Katolickie

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią w tym w roku #szkolnym uczestniczą w wielu projektach oraz programach ogólnopolskich. Jednym z nich jest projekt „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie Technologii”.

Nasze przedszkolaki podczas udziału w projekcie rozwijają kompetencje kluczowe tj. matematyczne, kompetencje uczenia się, porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje społeczne i obywatelskie, świadomość i ekspresja kulturalna, porozumiewanie się w języku obcym oraz kształcą umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii, rozwijają kreatywność i postawy społeczne. Dzieci, aby otrzymać certyfikat, muszą wykonać dziewięć zadań. Pierwszym zadaniem, jakie „Jagódki i Krasnoludki” wykonały, było zorganizowanie kącika technologicznego. W sali „Jagódek” oraz „Krasnoludków” powstały piękne kąciki wzbogacone o eksponaty nowoczesne oraz już starodawne. Dzieci podczas tworzenia kącika poznały starą technologię wykorzystywaną w codziennym życiu oraz nowoczesną. Kolejne zadanie przed nami, tym razem maluszki wykonają  i stworzą Technologiczne pasowanie na przedszkolaka.

Materiał: mgr A. Bartosik, Przedszkole Katolickie  

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)