Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Świętowano dzień kropki. Biblioteczna Przygoda z Przedszkolakami

fot. pow.

fot. pow.

15 września przypada Dzień Kropki. W ten dzień, Filia Ogólna na osiedlu Łokietka zainaugurowała cykl spotkań z przedszkolakami.

Kropy, kropki i kropeczki, ich znaczenie i miejsce w naszym życiu były tematem spotkania z udziałem dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 na os. Łokietka 15 w Nakle. Przedszkolaki wysłuchały wiersza o kropce Hanny Niewiadomskiej, łączyły kropki odtwarzając ukryty rysunek i na zakończenie oglądały książki szukając kropek. Do zobaczenia na następnym spotkaniu z cyklu Biblioteczna Przygoda z Przedszkolakami, które odbędzie się już za miesiąc.

Materiał: Stefania Bielecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)