Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

Święto Młodości, Świętem Miłości. Wizyta kadetów w szkole

fot. pow.

fot. pow.

Wizyta kadetów, w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie# im. Władysława Jagiełły, dnia 20 czerwca 2022 roku, była jednym z elementów obchodów „Święto Młodości Świętem Miłości” zorganizowanego w murach tej szkoły.

Kadeci na hali sportowej przygotowali wystawę wyposażenia, którym dysponują do szkolenia w ramach klas Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Kadetom towarzyszył mjr.rez Witold Błasiak który zawsze wspomaga Zespół Szkół stoiskiem z wystawą urządzeń łączności wojskowej minionej dekady. W czasie gdy organizowano dla uczniów szkoły podstawowej konkurencje zakładania kadeckiego „szpeju” biegu z minami , czy też rozbierania karabinków szkoleniowych na czas, maj.rez. Witold Błasiak przybliżył pozostałym, prezentację różnej maści urządzeń łączności wojskowej minionej dekady. Aura nie pozwoliła na przeprowadzenie pokazów taktycznych na zewnątrz budynku, takowy pokaz zaprezentowano w środku nagrodzony gromkimi oklaskami. Przeprowadzono także zawody pomiędzy klasami na pokazach. Konkurencja polegająca na jak najszybszym ubraniu kamizelki taktycznej, hełmu, przebiegnięcie do wyznaczonego punktu po minę przeciwpancerną i powrót do punktu startu wywołała wiele emocji wśród uczestników. Konkurencję wygrała klasa 7a, nagroda dla całej klasy to wizyta na strzelnicy wirtualnej w nowym roku szkolnym, zaraz po jego rozpoczęciu. Zapewne relacje z tej wizyty zobaczycie na naszych szkolnych stronach.

Całe wydarzenie zorganizowali kadeci: Dominika Hejnicka, Tobiasz Nowicki, Anna Pęczek, Patryk Wojtczak, Leszek Peter, Oskar Kula, Ola Kaczmarek, Marta Witkowska , Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Kamil Napierała.

Materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)