Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2021

Śmierdząca woda wprost do jeziora. Zastępca burmistrza Mroczy zabiera głos

fot. Archiwum

fot. Archiwum

Park Dworski w Witosławiu po renowacji zyskuje miano wizytówki tej miejscowości. Jednak w ostatnim czasie, smród, jaki unosi się z jeziora nie pozwalał użytkownikom tego miejsca na# spokojną rekreację. Okazuje się, że do jeziora płynęła śmierdząca woda. Sprawę kontroluje mrotecki ratusz.

Wraz z zakończeniem prac przy rewitalizacji parku w Witosławiu do naszej redakcji zaczęły napływać głosy o niepokojącym zjawisku, które tam występuje. W ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka niepokojących sygnałów, a oto jeden z nich. – Chciałbym opowiedzieć historię, jaka spotkała mnie podczas pobytu nad jeziorem w Witosławiu. Jak pewnie Państwo wiedzą, trwa renowacja zabytkowego parku nad Jeziorem Witosławskim. Do wody spływają ścieki! Fetor niesamowity. Przy skraju plaży jest widoczny rów i rura, z której spływają ścieki prosto do jeziora. Dowiedziałem się, że zostało to zgłoszone do urzędników, jednak nic w tej sprawie nie zrobiono. Dzieje się tak dobre kilka tygodni. 2 mln 228 tys. zł przeznaczone na remont tego obiektu, a takie jaja... – skarżył się nasz czytelnik w liście skierowanym do redakcji.

Czy faktycznie urząd został powiadomiony o tym fakcie i nie podjął żadnych działań? Mimo że takich zgłoszeń do naszej redakcji wpłynęło kilka, to do urzędu problem zgłosiła tylko sołtys Witosławia. – Już jakiś czas temu wielu mieszkańców się do mnie zgłaszało, że jest smród. Dlatego to zgłosiłam – przekazała nam sołtys Witosławia Małgorzata Musiał-Resler. Mrotecki ratusz przyjął to zgłoszenie i przekazał sprawę Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Mroczy. – W chwili obecnej ustalane jest źródło zanieczyszczenia. Z chwilą ustalenia jego źródła zostanie ono usunięte. Ponadto zostanie zlecone badanie stanu wody wypływającej z rurociągu – zapewnił zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

Prezes ZGK w Mroczy przekazał nam z kolei, że została już przeprowadzona kontrola w tym miejscu. – My przeprowadziliśmy kontrolę kanalizacji sanitarnej w tym miejscu i żadnych nieścisłości nie było. Dlatego my za to nie odpowiadamy. Musi zostać zbadana kanalizacja deszczowa, ale my nią w Witosławiu nie zarządzamy – poinformował prezes ZGK w Mroczy Marcin Narloch. Jak przekazała nam sołtys Witosławia, sprawa została tymczasowo rozwiązana. – Została założona jakaś blokada, a na jednej ze studzienek deszczowych założono balon, żeby zobaczyć, czy ścieki wypłyną z innej strony. Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie są ścieki, ale woda z jakiegoś zbiornika czy odstojnika. Na razie jest to ustalane, skąd się to w ogóle wzięło, ale ta woda teraz nie wpada już do jeziora – przekazała nam sołtys Witosławia.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  Lubienielubie, w dniu 20-07-2021 12:15:50 napisał:

  Upały robią swoje. Namnażania się też pewnie jakieś bakterie i śmierdzi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  xxxx, w dniu 20-07-2021 15:16:21 napisał:

  Jak się to czyta to chce mi się śmiać hahaha

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Trzaskowianka nadal sobie płynie Wisłą, w dniu 20-07-2021 16:08:31 napisał:

  2 mln 228 tys. zł za skierowanie ścieków do jeziora!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  mieszkaniec, w dniu 20-07-2021 19:14:52 napisał:

  2 mln 228 tys. zł za to trochę kostki i kamienia to są kpiny. I do tego jak w całej gminie wszystko zarośnięte chwastami no bo jak się sypie ziemie z pola z wszystkimi możliwymi chwastami to są efekty na kilka lat. Posadzone krzewy już wysychają wg mnie to wygląda bardzo źle. A co do jakości i kosztu wykonania to jest skandal zresztą nie pierwszy i nie ostatni w naszej gminie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mirka, w dniu 20-07-2021 22:14:13 napisał:

  Faktycznie wyjatkowo lipna robota w tym Parku, jakość wykonania prac pod wszelką krytyką, nasadzenia byle jakie, zarosniete wszystko, nie mówiąc o podłożu pod plac do cwiczen, doklejane, przycinane. Czy ktos nad tym czuwal.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Przejazdem, w dniu 20-07-2021 23:19:59 napisał:

  W niedzielę nadal śmierdziało, od godziny 15 na całej plaży cień, tak drogo a zielsko wszędzie dookoła...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  cb, w dniu 21-07-2021 20:27:51 napisał:

  dajcie spokój -taaka gmina !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Xp312, w dniu 22-07-2021 06:21:14 napisał:

  Każda inwestycje ma protokół odbioru więc ktoś odpowiada, że takie buble przechodzą. Skoro osoby postronne widzą te niedoskonałości to dlaczego nie widzi tego odpowiedzialny za to urzędnik.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  CNA, w dniu 22-07-2021 08:08:19 napisał:

  fajne miejsce na dożynki będzie !!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Nowe stylizacje
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa magazynów
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)