Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 marca 2024
Wiadomości z regionu

Sceny jak z filmu akcji. Padły strzały, ranny 24-letni mężczyzna

fot. archiwum (zdjęcie poglądowe)

fot. archiwum (zdjęcie poglądowe)

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się wczoraj wieczorem# nieopodal centrum handlowego w Wągrowcu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 marca na terenie galerii Karuzela. Po godzinie 20.00 na numer 112 wpłynęło zgłoszenie od ochroniarza jednego z tamtejszych sklepów. Powiadomił on służby o kradzieży alkoholu, przez jednego z mężczyzn. Doszło do szarpaniny ochroniarza ze złodziejem, który po krótkim czasie uciekł ze sklepu.

Na miejsce przybyli wezwani policjanci, którzy poinformowani zostali o okolicznościach zdarzenia. Przedstawiony został im rysopis podejrzanego. Około godz. 21.30 mężczyzna został rozpoznany przez policjantów niedaleko wągrowieckiej obwodnicy, w pobliżu centrum Karuzela. Podczas interwencji doszło do sytuacji, gdzie policjanci użyli broni palnej. 24-latek został raniony w nogę. Mężczyźnie została udzielona pomoc przedmedyczna. Trafił do miejscowego szpitala. Stan jego zdrowia nie zagraża życiu.

Śledztwo w sprawie tego zdarzenia z uwagi na podejrzenie czynnej napaści na policjanta prowadzi prokuratura.

Oceń artykuł: 15 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 22 (28)

  Adam, w dniu 27-03-2024 09:52:03 napisał:

  No i prawidłowo, niech widzą ze czasami może użyć broni, może głupie pomysły niektórym wybija się z glowy

  odpowiedz

  • 14 (22)

  wągrowiec, w dniu 27-03-2024 11:15:49 napisał:

  I tak powinno być że bandyci powinni liczyć się z tym że jak planują przestępstwo to powinni brać pod uwagę stopień ryzyka że mogą stracić zdrowie lub życie a nie tylko zyski z przestępstwa i nie powinno być żadnych śledztw jak w środku nocy właściciel posesji okaleczy czy też zabije złodzieja czy innego bandyte bo każdy powinien mieć prawo bronić swojego bezpieczeństwa i majątku . Powinno być krótko wyciągasz łapę po moje to ja ci ją utne byś więcej nie wyciągał po czyjeś

  odpowiedz

  • 7 (15)

  emer.policjant, w dniu 27-03-2024 11:33:06 napisał:

  Nie znamy okoliczności w jakich tej broni użyto.Ufam,że była ku temu sposobność opisana w "przypadkach użycia broni" Jednak zawsze jest to środek ostateczny i obarczony poważnymi konsekwencjami,zarówno w stosunku do osoby która jej użyła,jak i napastnika.Współmierne użycie środka do zagrożenia-to ABC każdego który po taki środek sięga.Zimna głowa,nie gorąca to jeden z podstawowych warunków o którym młodzi policjanci muszą bezwzględnie pamiętać decydując się na użycie broni.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  szpieg z krainy deszczowców, w dniu 27-03-2024 12:29:25 napisał:

  niech się redaktor dokształci - nie piszemy ochrAniarza, tylko ochrOniarza

  odpowiedz

  • 5 (9)

  rezerwista, w dniu 27-03-2024 12:44:01 napisał:

  Do emer.policjant zgadza się nie wiemy w jakich okolicznościach ta broń została użyta w tym przypadku ale przestępca w konfrontacji z policjantem musi się liczyć że do takiej sytuacji może dojść . Będąc w wojsku na początku lata 90tych jak szło się na wartę i po odprawie wartowników był zawsze taki instruktaż poza regulaminowy nie oficjalny zwłaszcza dla młodego wartownika że regulamin o prawie użycia broni na warcie to rzecz święta ale w sytuacji wtargnięciu agresora który nie reaguje na polecenia wartownika lub stwarza bezpośrednie zagrożenie życia wartownika to należy tak użyć broni by tego napastnika zlikwidować by potem podczas śledztwa nie było tak że on wykonywał wszystkie polecenia tylko nie wiadomo dlaczego wartownik go postrzelił i wydaje mi się że żołnierz który przeszedł szkolenie takie w tamtym czasie i po wyciu do cywila nie odważył by się dokonać napadu gdzie jest pełniona służba wartownicza

  odpowiedz

  • -1 (3)

  R, w dniu 27-03-2024 16:04:25 napisał:

  Co to za ochroniarz który nie poradził sobie z pijaczkiem

  odpowiedz

  • -7 (11)

  Adam, w dniu 27-03-2024 18:14:54 napisał:

  w łeb mu powinni szczelic jeden problem mniej bylby

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Arczi, w dniu 27-03-2024 19:54:47 napisał:

  Dwóch na jednego i potrzeba strzelania?

  odpowiedz

  • -8 (8)

  ?, w dniu 27-03-2024 20:19:45 napisał:

  a psycha u was ok, emerytowany i rezerwista??, bo godaja,że po służbie w obu formacjach nikt normalny nie wychodzi. jeden ojojojo bo trzeba uważać, a drugi uwalić bo jeszcze zezna, co to kuźwa jest?/!1!/?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  proste, w dniu 27-03-2024 20:54:36 napisał:

  Do przedmówcy psycha u mundurowych jest ok . czytaj ze zrozumieniem tekstu jak ktoś napisał po wyżej że jak wyciągasz łapę po czyjeś to licz się że ci ją utną tak samo jak pisał rezerwista sprawa jest prosta a poco potem mają ciągać wartownika po sądach jak by gościu tam nie lazł to by go nie odstrzelili

  odpowiedz

  • -3 (3)

  po/pis, w dniu 27-03-2024 21:24:40 napisał:

  Do prostaka, pamiętaj, że jak się Tobie lub komuś z Twojej rodziny coś stanie niedobrego, to sobie to wytłumaczysz - no gdyby nas tam nie było, to wszystko byłoby ok, i spokojnie pójdziesz spać, proste?? i nie waż się szukać sprawiedliwości gdziekolwiek.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Geniu, w dniu 27-03-2024 21:42:30 napisał:

  Do po/pis jaki ty jesteś tępy czy jeżeli by złapali twojego krewnego na kradzieży czy miał byś taką odwagę powiedzieć na komisariacie że to nie jego ręka kradła a potem on rozzuchwalony ciebie by okradł

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Karol, w dniu 28-03-2024 13:24:31 napisał:

  Prawidłowo , ukradł zastrzelić . Był by porządek

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Proste, w dniu 28-03-2024 14:49:02 napisał:

  Do rezerwisty, dokładnie tak jak mówisz, mnie też tego uczono. Nie reaguje to zlikwidować, później oddać strzał ostrzegawczy i wygłosić formułki.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)