Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2022

Remont ulicy Olszewskiej. Pod znakiem zapytania?

fot. pow.

fot. pow.

W planach inwestycyjnych powiatu nakielskiego na ten rok jest remont ulicy# Olszewskiej w Nakle. To droga powiatowa. W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Nakielskiego dokonano zmiany w budżecie i pieniądze na remont tej drogi przeniesiono na inny cel. Czy ta inwestycja zostanie w ogóle zrealizowana w tym roku?

Na remont ulicy Olszewskiej w Nakle powiat nakielski zaplanował w tym roku 930 tys. zł. To droga powiatowa, która wymaga tego remontu nie tylko w rejonie ulicy Olszewskiej, ale również w samej Olszewce. Mieszkańcy tej miejscowości nie raz apelowali o konieczność wykonania na niej remontu. Zapewne nie ucieszy ich informacja, że w tym roku remontu tej drogi w Olszewce na pewno nie będzie. Zaplanowano prace na tej drodze na odcinku od skrzyżowania z ulicą Staszica do obwodnicy Nakła. – W ramach przebudowy wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, nawierzchnia jezdni poszerzona będzie do 6 m, wybudowany zostanie również brakujący fragment chodnika do skrzyżowania z ul. Staszica – przekazała Agnieszka Heftowicz, dyrektor wydziału rozwoju w nakielskim starostwie. Takie są plany, a co z ich realizacją?

Pieniądze poszły na inną drogę
Po ostatniej sesji rady powiatu remont ten stanął jednak pod znakiem zapytania. Jak wspomniano, na tę inwestycję w tegorocznym budżecie powiatu zaplanowano 930 tys. zł. Pieniądze te decyzją radnych zostały jednak przeniesione na inne zadanie. – W czerwcu br. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle ogłosił przetarg na remont drogi powiatowej nr 1933C Kcynia- Słonawki na odcinku 7,6 km. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że zabezpieczona kwota w budżecie na realizację zadania jest niewystarczająca. Wzrost cen materiałów i usług spowodował zwiększenie wydatków o 1 mln 400 tys. zł. Zaszła zatem konieczność przesunięcia środków w budżecie na pokrycie kosztów remontu tej drogi. Środki przeznaczone na przebudowę ul. Olszewskiej zostały wyasygnowane na remont drogi powiatowej Kcynia–Słonawki – wyjaśniła dyrektor Heftowicz. Czy można w ogóle liczyć na to, że remont ulicy Olszewskiej zostanie wykonany w tym roku?

Szanse są, ale na to, że ruszą prace remontowe raczej nie ma. – Ogłoszenie przetargu na przebudowę ul. Olszewskiej będzie możliwe jeszcze w roku bieżącym, po zabezpieczeniu środków na ten cel oraz dokończeniu projektu budowy kanalizacji deszczowej, który aktualnie jest w przygotowaniu. Ponadto, aby zapewnić finansowanie będziemy starali się pozyskać środki zewnętrzne. Realizacja zadania nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku – podsumowała dyrektor Heftowicz. O dalszych decyzjach dotyczących remontu ulicy Olszewskiej będziemy informować.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (11)

  Mik, w dniu 03-08-2022 12:17:55 napisał:

  Kasa musi być na bez radnych a nie na jakąś drogę.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  M, w dniu 03-08-2022 12:35:44 napisał:

  W grudniu dali sobie bardzo duże podwyżki, w tym roku też tak będzie? A deficyt budżetowy coraz większy. Odnośnik do artykułu o podwyżkach z naklo24: https://powiat24.pl/Maksymalne_stawki_dla_radnych._Jaka_jest_wysokosc_ich_diet,89528.html

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Nakielanin, w dniu 03-08-2022 13:40:47 napisał:

  Dlaczego na długiej nie strajkują lewoskret jest gotowy burmistrz czeka na oklaski

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Nakielanin, w dniu 03-08-2022 13:41:00 napisał:

  Dlaczego na długiej nie strajkują lewoskret jest gotowy burmistrz czeka na oklaski

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Knab, w dniu 03-08-2022 14:01:57 napisał:

  No cóż, na Olszewskiej chodzimy jezdnią bo brakuje chodnika lub jest tak wąski że musisz zejść na jezdnię. Oj radni bezradni.

  odpowiedz

  • 7 (11)

  Andrzej z Paterka, w dniu 04-08-2022 06:45:00 napisał:

  Gdyby koledzy naszych włodarzy z PIS byli bardziej mądrzy i przestrzegali praworządności Uni Europejskiej , to pewnie pieniądze znalazły by się nie tylko na tą inwestycję. A nie od dziś wiadomo że Unia zła , Niemcy źli, a Tusk winny wszystkiego co złe.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)