Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 maja 2023

Przedszkolaki poznały ciekawostki o Afryce. Kulturowa podróż po globie

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

We wtorek, 16 maja, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego #im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni wybrały się w kolejną podróż w ramach innowacji "Ciekawi świata" - kulturowa podróż po globie. Tym razem odwiedziliśmy Afrykę.

Dzieci poznały najważniejsze ciekawostki wyróżniające ten kontynent. Dzieci dowiedziały się, że Afryka to kontynent ogromnych gór, tropikalnych lasów deszczowych, trawiastych sawann, a także największej na świecie pustyni Sahara. Pszczółki uzyskały informację na temat żyjących tam roślin i zwierząt.

Największe poruszenie wzbudziła w nich wzmianka o plemionach zamieszkujących tamte tereny. Zaciekawione byly specyficznym ubiorem tamtejszej ludności oraz ich stylem życia. Dzieci przez moment mogły poczuć się jak oni, przyodziewając na siebie podobne ubrania i ozdoby.

Ponadto degustowały produkty występujące w Afryce, niektóre nawet im zasmakowały. Okazało się, że żyjące tam dzieci mają podobne zabawy. Uwielbiają grać w "Chowanego", "Berka"’, czy w piłkę nożną. Ta podróż, niewątpliwie, na długo pozostanie w pamięci Naszych małym podróżników.

Materiał: Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

Autorki nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)