Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

18 maja 2023

Przedszkolaki poznały ciekawostki o Afryce. Kulturowa podróż po globie

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

fot. Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

We wtorek, 16 maja, Pszczółki z Przedszkola Miejskiego #im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni wybrały się w kolejną podróż w ramach innowacji "Ciekawi świata" - kulturowa podróż po globie. Tym razem odwiedziliśmy Afrykę.

Dzieci poznały najważniejsze ciekawostki wyróżniające ten kontynent. Dzieci dowiedziały się, że Afryka to kontynent ogromnych gór, tropikalnych lasów deszczowych, trawiastych sawann, a także największej na świecie pustyni Sahara. Pszczółki uzyskały informację na temat żyjących tam roślin i zwierząt.

Największe poruszenie wzbudziła w nich wzmianka o plemionach zamieszkujących tamte tereny. Zaciekawione byly specyficznym ubiorem tamtejszej ludności oraz ich stylem życia. Dzieci przez moment mogły poczuć się jak oni, przyodziewając na siebie podobne ubrania i ozdoby.

Ponadto degustowały produkty występujące w Afryce, niektóre nawet im zasmakowały. Okazało się, że żyjące tam dzieci mają podobne zabawy. Uwielbiają grać w "Chowanego", "Berka"’, czy w piłkę nożną. Ta podróż, niewątpliwie, na długo pozostanie w pamięci Naszych małym podróżników.

Materiał: Katarzyna Cybulska i Beata Mrotek

Autorki nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)