Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2021

Profilaktyczne pogadanki z policjantami. Dzieci uważnie słuchały rad

fot. pow.

fot. pow.

O bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach oraz# numerach alarmowych i sytuacjach, w jakich należy ich używać, rozmawiali mundurowi z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie. Maluchy z uwagą słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz szubiński dzielnicowy asp. Damian Ziółkowski spotkali się z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie.

Mundurowi podczas pogadanek z maluchami poruszyli kwestie ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mowa była między innymi o tym, którą stroną jezdni się przemieszczać, w jakich miejscach przez nią przechodzić oraz jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych. Świecące elementy maluchy otrzymały też w prezencie od policjantów.

W dalszej części spotkania dzieci poznały numery alarmowe służb zajmujących się ratowaniem życia i zdrowia. Dowiedziały się też, w jakich sytuacjach należy zwracać się o pomoc z jednoczesną informacją, by nie wykorzystywać tych numerów podczas zabawy.

Przedszkolaki chętnie słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a na zakończenie spotkania miały okazje zobaczyć oznakowany radiowóz oraz przez chwilę poczuć się jak funkcjonariusz na służbie.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)