Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

08 września 2021

Plac zabaw priorytetową inwestycją. Mieszkańcy Wieszek podzielili fundusz

fot. archiwum

fot. archiwum

Wieszki jako jedne z pierwszych sołectw w gminie Nakło dokonało już# podziału przyszłorocznego funduszu sołeckiego. O podziale pieniędzy zadecydowało 18 przybyłych na ostatnie zebranie mieszkańców sołectwa.

Zgromadzonych w świetlicy wiejskiej w Wieszkach mieszkańców powitała sołtys Gabriela Leppert. Uczestnicy zebrania jednogłośnie przyjęli porządek obrad i wybrali protokolanta, po czym sołtys przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności oraz odniosła się do wydatków w tegorocznym funduszu sołeckim, w którym jak się okazało – trzeba było dokonać sporych zmian. Z czego to wynikało? – Będąc na spotkaniu ze skarbnikiem i wiceburmistrzem otrzymałam informację, że gmina zwraca nam przeznaczone na wykonanie projektu drogi w Janowie pieniądze. Było to 7 tys. zł. W związku z tym wspomniana kwota została przeznaczona na doposażenie świetlicy wiejskiej – powiedziała nam sołtys Leppert.

W dalszej kolejności mieszkańcy przystąpili już do podziału funduszu na 2022 rok, przeznaczając kwotę 23 tys. 133 zł na realizację następujących zadań: doposażenie placu zabaw w Wieszkach – 16 tys. zł; pielęgnacja zieleni na terenie sołectwa przez cały rok kalendarzowy – 4 tys. 500 zł; postawienie lustra drogowego przy skręcie do świetlicy wiejskiej – 1 tys. zł; zakup paliwa do kosiarki – 1 tys. 200 zł; zakup środków ochrony roślin na tzw. Ryneczek w Wieszkach – 433 zł.

Sołtys Wieszek postanowiła krótko uzasadnić dwa największe przyszłoroczne wydatki sołectwa. – Plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna znajdujące się na terenie tuż obok zbiornika wodnego i wjazdu do Wieszek z drogi wojewódzkiej zostaną przeniesione na teren obok świetlicy. Dzięki temu lokalizacja placu zabaw będzie korzystniejsza, a dzieci będą miały znacznie bezpieczniejszy teren do zabawy. Zależy nam na tym, by na tym terenie świetlicy, a dawniej szkoły w Wieszkach, powstał plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, dlatego też jest to nasz priorytet, jeśli chodzi o przyszłoroczne wydatki – tłumaczyła sołtys Leppert. – Z kolei wydatek na pielęgnację zieleni wydaje się być na pierwszy rzut oka duży, ale z uwagi na obszerność terenów zielonych w naszym sołectwie nie mieliśmy innej możliwości, jak wynajęcie osoby prywatnej do przeprowadzania tego typu prac. Wychodzi nam to troszkę taniej niż skorzystanie z usług nakielskiego KPWiK (50 zł za godzinę wykaszania). Zresztą i tak zwróciłam się do mieszkańców z prośbą, by dbali o tereny zielone leżące przy ich posesjach i mój apel odniósł skutek, co zresztą obecnie widać. Mieszkańcy rozumieją sytuację i w zdecydowanej większości przypadków stanęli na wysokości zadania, przez co nasza wieś nie jest w żaden sposób „zarośnięta” – dodała.

Źródło: 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Racjonalista , w dniu 08-09-2021 18:52:56 napisał:

  Skoro z drogi z Janowa zostały pieniądze dlaczego nie zostały one przydzielone na Janowo ,wszystko tylko dla Wieszek w Janowie nic! Pewnie gdyby sołtys był z Janowa było by tu robione a tak to wszystko jasne elita i te sprawy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Mieszkaniec , w dniu 08-09-2021 20:40:11 napisał:

  No tak jak zawsze tylko Wieszki bo slotys jest z tamtad a dzieci są też w Janowie i nie mają nic oprucz śmieci na przystanku autobusowym butelki po alkoholu i nic wiecej, dopiero po interwencji jednego mieszkańca śmieci zostały uprzątnięte a tam i na koszenie jest i ogrudeczek a Janowo kto chce ma sobie obkosić he he dobre a dla dzieci z Janowa nie ma nic to ciut z taką panią Sołtys

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  Baba, w dniu 15-09-2021 08:12:26 napisał:

  Witam. Proszę niech mieszkańcy z Janowa przyjdą na zebranie i się wypowiedzą na zebraniu.Powiedza o swoich potrzebach. Pani sołtys na pewno zasięgnie informacji co można w takich sprawach zrobić. Na plac zabaw i tereny zielone jak na razie nie widzę tam miejsca żeby można było zrobić.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  sołtys, w dniu 15-09-2021 09:05:59 napisał:

  Baba Dziękuję za komentarz

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaaniec, w dniu 15-09-2021 11:22:09 napisał:

  Dlaczego na wsiach buduje się place zabaw z gminnych pieniędzy a na osiedlu przy ul. Mroteckiej samorząd nigdy o tym nie pomyślał? A radnych miejsko-gminnych ciągle jest wielu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Nowe stylizacje
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)