Dziś mamy 18 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 września 2021

Odznaczenia dla zasłużonych leśników. Skromna uroczystość

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył zasłużonym# pracownikom Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się podczas narady nadleśniczych w Ośrodku Szkoleniowo-Edukacyjnym w Solcu Kujawskim.

Przedstawiciel rządu w województwie dziękował leśnikom za ich ofiarną służbę na rzecz ojczystej przyrody.

- Lasy Państwowe są wyjątkową instytucją, bardzo dobrze zarządzaną – podkreślał Mikołaj Bogdanowicz.

- Są taką perełką i wzorem pokazywanym na całym świecie, jak można dobrze zarządzać lasami. Dziękuję Wam za to, w jak profesjonalny sposób prowadzicie tę gospodarkę lasami w naszym kraju. Dziękuję również za to, co wydarzyło się w ostatnich latach, szczególnie po nawałnicy w 2017 r. To był dla nas wszystkich bardzo trudny czas, dlatego też wiele z tych odznaczeń dzisiaj zostało wręczonych leśnikom z terenów ponawałnicowych – mówił.

Przypomniał też, że dzięki rządowemu wsparciu udało się odbudować 154 drogi w województwie, zniszczone m.in. przez wywóz drewna z tych lasów.

Krzyże Zasługi nadane przez Prezydenta RP otrzymali:

 • Złoty Krzyż Zasługi – Andrzej Antoni Rutkowski, emerytowany starszy specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu w RDLP w Toruniu;
 • Srebrny Krzyż Zasługi – Waldemar Hubert Wencel, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rytel
 • Brązowy Krzyż Zasługi – Tadeusz Chrzanowski, główny specjalista Służby Leśnej ds. Historii i Dziedzictwa Kulturowego w RDLP w Toruniu.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali:

 • Zdzisław Jerzy Bonik
 • Józef Tadeusz Brzeźiński
 • Mieczysław Józef Gawron
 • Mieczysław Tomasz Gniot
 • Józef Maciej Jabłoński
 • Elżbieta Maria Kabak
 • Włodzimierz Kisielewski
 • Andrzej Stanisław Kłos
 • Małgorzata Komosińska
 • Mieczysław Malikowski
 • Bolesław Kazimierz Pospiech
 • Halina Rutkowska
 • Adam Szopiera
 • Krzysztof Józef Szumielski
 • Adam Szwemin
 • Józef Janusz Warzała
 • Zbigniew Roman Wydrych
 • Czesław Stanisław Zabrocki
 • Zbigniew Ziółkowski

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)