Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Odwiedziny w oddziale przedszkolnym. Na dzieci czekało sporo atrakcji

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

W piątek, 17 marca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach odwiedziłyśmy oddział przedszkolny# Dobrych Ludków w Bninie. Na dzieci czekało całkiem sporo atrakcji.

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania książeczki "Wielkanoc" przez Panią Monikę Mitek. Jej bohaterem jest lisek Fenek. Dzieci nie tylko uważnie wysłuchały historii, ale również bardzo chętnie odpowiadały na pytania do tekstu.

W części kreatywnej Pani Magdalena Sobiecka poinstruowała dzieci jak stworzyć kolorowe króliczki z plastikowych buteleczek. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem przystąpiły do pracy. Już po chwili powstały piękne wielkanocne dekoracje.

Panie przedstawiły również kilka zupełnie innych zadań. Dzieci musiały wieszać kolorowe skarpetki na linkach (wcześniej znajdując pary), układać patyczki laryngologiczne jak na obrazku, wycinać fryzurki po śladzie oraz szyć marchewki. Była to próba generalna przed nowymi zajęciami dla maluchów, które będą się odbywały już od najbliższego poniedziałku. Chyba możemy stwierdzić, że zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom. Co nas bardzo cieszy.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonce oraz Pani Justynie za ciepłe przyjęcie i miłe słowa. Z chęcią będziemy do Was wracać.

Autor: Monika Mitek / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)