Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Nowa ulica nie ma nazwy. Zostanie aleją burmistrza?

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z zakończeniem budowy drogi gminnej w # Mroczy usytuowanej między ulicami Kościuszki oraz Zieloną zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik złożył oficjalny wniosek o nadanie jej nazwy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to aleja Burmistrza Wiesława Gozdka.

W 2021 roku upłynęło dokładnie 10 lat od śmierci śp. Wiesława Gozdka, który z gminą Mrocza związany był przez prawie 40 lat. 1 października 1974 roku rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy na stanowisku inspektora ds. budownictwa, z kolei od 15 kwietnia 1984 roku pełnił funkcję sekretarza gminy. Natomiast stanowisko burmistrza Mroczy sprawował w latach 2002–2011.

W 2002 roku śp. Gozdek został wybrany po raz pierwszy przez mieszkańców na burmistrza i rolę tą pełnił aż do dnia swojej śmierci. Zmarł on po walce z chorobą w dniu 5 grudnia 2011 r. w wieku 58 lat. – Gmina Mrocza za czasów rządów burmistrza Gozdka sukcesywnie zmieniała swój wizerunek. Liczne inwestycje, m.in. budowa dróg, remonty ulic, nowe świetlice oraz budynek ówczesnego gimnazjum wraz z salą gimnastyczną, ośrodek przygotowań olimpijskich oraz jedna z największych inwestycji w historii naszej gminy – budowa obwodnicy Mroczy. W pamięci mieszkańców i współpracowników burmistrz Wiesław Gozdek postrzegany był jako profesjonalista, oddany pracy samorządowiec z licznymi pomysłami oraz wizjami związanymi z rozwojem gminy. Obecnie żadna ulica w gminie Mrocza nie posiada jeszcze nazwy burmistrza Wiesława Gozdka, a jego działalność i zasługi dla rozwoju gminy zasługują na upamiętnienie w formie nadania nazwy ulicy w mieście – czytamy we wniosku podpisanym przez zastępcę burmistrza Mroczy Waldemara Chudzika.

Warto nadmienić, że po dyskusji radnych przeprowadzonej na posiedzeniu ostatniej wspólnej komisji ustalono, iż imieniem Burmistrza Wiesława Gozdka nie zostanie nazwana ulica, a... aleja. Dlaczego? Otóż wpływa na to jej położenie oraz fakt, że spełnia ona podstawowe warunki, by zyskać takie miano.

Oto kilka przykładowych różnic między aleją a ulicą: Ulica może być ślepą uliczką, a aleja zawsze jest skończona; ulica może być piesza, a aleja zawsze ma jezdnię; Aleja jest najczęściej szeroka, długa i prosta, a ulica może mieć zakręt; aleja może znajdować się tylko w mieście, a ulica również na terenach wiejskich.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie już niebawem, na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Mroczy. Patrząc jednak na nastroje radnych, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że podjęcie stosownej uchwały okaże się czystą formalnością.

Źródło:

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Akop, w dniu 19-06-2022 12:47:40 napisał:

  Bez jaj!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (4)

  PAWEŁ , w dniu 19-06-2022 17:55:23 napisał:

  Jestem za należało się za pracę dla naszej gminy

  odpowiedz

  • 3 (3)

  D.M, w dniu 19-06-2022 18:59:51 napisał:

  Skoro ulica ma się nazywać ulica Gozdka to czemu hala sportowa nie jest nazwana Hala im Braci Zielinskich skoro zostala wybudowana za ich zasługi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  GOŚĆ , w dniu 20-06-2022 08:46:28 napisał:

  O zmarłych powinno się mówić dobrze albo wcale, ale z tego co pamiętam to p. Gozdek kryształową postacią nie był ...!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kaja, w dniu 20-06-2022 09:25:48 napisał:

  Ludzie wam to się kuźwa nigdy nie dogodzi tak źle tak nie dobrze. Tacy wszyscy mądrzy a jak co do czego przychodzi to nikogo nie ma. Sami jesteście wyborcami i sami wybieracie kto ma włodarzyć miastem, chociaż ostatnio to się nikt nie popisał jak było odwołanie P. Klesińskiego! A na forum wszyscy tacy mądrzy ile i kto i co by nie zrobił wam zawsze będzie mało i źle !!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Born, w dniu 20-06-2022 18:30:29 napisał:

  Szczam ha ha

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Llll, w dniu 20-06-2022 18:33:25 napisał:

  Panie Chudzik daj Pan spokój

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Lll, w dniu 20-06-2022 18:36:48 napisał:

  nazwa powinna być prosta Alejka Parkowa a nie jakieś widzimisię Mroteckich radnych pozal się już nie powiem ci

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kamm, w dniu 20-06-2022 18:39:25 napisał:

  Siedzieli i wymyślili cały dzień szok

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mroczanin, w dniu 21-06-2022 13:54:02 napisał:

  Kochana Redakcjo, ten artykuł jest nie na czasie, gdyż na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 31 maja została już podjęta uchwała w sprawie nadania nazwy tej ulicy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)