Dziś mamy 23 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2020

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek. Zatrzymanym grożą surowe kary

fot. Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

fot. Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

360 kg suszu tytoniowego oraz ponad 30 tys. sztuk nielegalnych papierosów# zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS podczas kontroli drogowych w Brodnicy i Barcinie. Uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogły wynieść blisko 230 tys. złotych.

16 balotów sprasowanych liści tytoniowych mundurowi Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w samochodzie ciężarowym, zatrzymanym na drodze krajowej nr 15 w Brodnicy. Funkcjonariusze prowadzili w tej miejscowości działania operacyjne związane ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

W przestrzeni ładunkowej skontrolowanego pojazdu marki Citroen Jumper, mieszkaniec województwa lubelskiego przewoził 16 balotów z nielegalnym suszem tytoniowym. Po ich zważeniu okazało się, że to aż 360 kg sprasowanego tytoniu. Kierowca miał przy sobie także urządzenie do zagłuszania częstotliwości GSM/GPS. Używanie przez cywili tego typu urządzeń jest zabronione.

Ujawnienie kontrabandy zapobiegło stratom Skarbu Państwa w wysokości niemal 200 tys. zł.

Efekty przyniosła także kontrola drogowa w Barcinie, podczas której mundurowi kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili ponad 30 tys. sztuk (1590 paczek) białoruskich papierosów bez wymaganej akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe przewoziła kobieta znana już funkcjonariuszom z podobnej, przestępczej działalności. Kierując się doświadczeniem, mundurowi KAS przeszukali także mieszkanie recydywistki, w którym znaleźli kolejne 1800 sztuk nielegalnych  papierosów różnych marek. W przypadku wprowadzenia do obrotu nielegalnych papierosów, Skarb Państwa mógłby stracić kolejne 30 tys. zł.

Zatrzymanym za posiadanie kontrabandy grożą surowe kary, nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Materiał: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Meble łazienkowe
Budowa hal
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Konstrukcje stalowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pomoc drogowa
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)