Dziś mamy 23 marca 2026, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 marca 2026
Wiadomości z regionu

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podsumowanie działań

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

W miniony piątek #(13.03.2026) bydgoscy policjanci prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego " w ramach działań wojewódzkich. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Piesi i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W trosce o ich bezpieczeństwo bydgoscy policjanci prowadzili piątkowe (13.03.2026) działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w ramach działań wojewódzkich. Akcja ta jest organizowana w celu poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów.

Podczas działań bydgoscy policjanci ujawnili 186 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych. Należały do nich:

· przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych (aż 140 przypadków),

· wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi (38 przypadków),

· nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach (8 przypadków).

Kolejny raz apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości. Prędkość pojazdu ma szczególne znaczenie w odniesieniu do pieszych, dla których zderzenie z rozpędzonym autem niesie katastrofalne skutki.

Materiał: nadkom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 18 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • -3 (3)

    Aldi, w dniu 16-03-2026 19:38:44 napisał:

    Pozdrawiam śliczne nakielskie policjantki i ich mundurowych kolegów.

    odpowiedz

    • 4 (4)

    Malina, w dniu 16-03-2026 22:18:54 napisał:

    A nakielscy policjanci nie widzą samochodów parkujących na zakazach - ulica Bydgoska, Dąbrowskiego dziennie mijam dziesiątki samochodów tuż za zakazem, na chodnikach albo na pasach skośnych. Idioci włączą awaryjne i myślą, że mogą stać a policjanciki i straż miejska mija i odwraca wzrok. Komedia a nie komenda

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Na sks, w dniu 17-03-2026 12:45:23 napisał:

    Mogli na Kazimierza Wielkiego podjechać, tam parkowanie to mistrzostwo

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Kora średnia frakcja 50l
20PLN
Słoiki szklane 900ml 1szt. Bez zakrętki
2,49PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

"Sernik bez sera". Skontrolowano wyroby ciastkarskie

Wyroby ciastkarskie należą do najczęściej# kupowanych słodkich produktów. Kuszą nas swoim wyglądem, kolorem i aromatem. Poprawiają humor, choć niekoniecznie zmniejszają obwód talii. A jak jest z ich jakością? Najnowsza kontrola IJHARS pokazuje, że oznakowanie wielu produktów nadal budzi zastrzeżenia - od nieprecyzyjnych nazw po niepełne informacje o składzie.

(czytaj więcej)
0

Debata historyczna. O wydarzeniach kryzysu bydgoskiego z 1981 r.

21 marca, w gmachu Muzeum Okręgowego# im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbyła się ciekawa debata o wydarzeniach kryzysu bydgoskiego z 1981 r.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem kolorowe skarpetki

Od kilkunastu lat, 21 marca obchodzony# jest Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Został on ustanowiony w 2005 roku.

(czytaj więcej)
0

Trzy osoby trafiły do szpitala. Brutalna akcja ZOMO wobec protestujących

19 marca 1981 r. w budynku #Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy miała miejsce sesja Wojewódzkiej Rady Narodowej, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele NSZZ „Solidarność” i mieszkańcy wsi.

(czytaj więcej)