Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

10 maja 2022

Lekkoatletyczne mistrzostwa gminy. Znamy klasyfikację zawodów

fot. Maciej Łuczak

fot. Maciej Łuczak

Na obiekcie sportowym przy ZS-P nr 3 w Nakle odbyły się# Indywidualne Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią w Lekkiej Atletyce w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Bieg na 100 m dziewcząt

 1. Anna Bolewska – 14,7 s – ZS-P nr 3 w Nakle
 2. Amelia Rybak – 14,8 s – ZS-P w Występie
 3. Nika Serdechkina – 15,1 s – ZS-P nr 3 w Nakle

Bieg na 100 m chłopców

 1. Marcel Rosa – 11,9 s – ZS-P w Występie
 2. Franciszek Kunca – 12,2 s – SP nr 2 w Nakle
 3. Jakub Ławski – 12,9 s – SP nr 2 w Nakle

Bieg na 300 m dziewcząt

 1. Izabela Włodarczak – 56,6 s – ZS-P w Paterku
 2. Amelia Nowak – 57,6 s – ZS-P nr 3 w Nakle
 3. Amelia Kania – 1:00,0 min – ZS-P nr 3 w Nakle

Bieg na 300 m chłopców

 1. Sebastian Marasz – 46,1 s – SP nr 2 w Nakle
 2. Tomasz Nelka – 47,3 s – SP nr 2 w Nakle
 3. Igor Gniot – 51,2 s – ZS-P w Występie

Bieg na 800 m dziewcząt

 1. Iga Hyży – 3:06,1 min – ZS-P w Paterku

Bieg na 1500 m chłopców

 1. Maciej Staniewski – 5:38,0 min – ZS-P w Paterku
 2. Jakub Makowski – 6:03,8 min – ZS-P w Paterku
 3. Witold Fiałkowki – 7:12,0 min – ZS-P w Występie

Skok w dal dziewcząt

 1. Maja Osowska – 4,50 m – ZS-P w Występie
 2. Agata Muzolf – 4,26 m – SP nr 2 w Nakle
 3. Weronika Krusik – 3,95 m ZS-P w Paterku

Skok w dal chłopców

 1. Fabian Łabich – 5,47 m – ZS-P nr 3 w Nakle
 2. Filip Kossmann – 3,95 m – ZS-P w Ślesinie

Pchnięcie kulą dziewcząt

 1. Anna Malik – 7,80 m – ZS-P w Ślesinie
 2. Eliza Jarząbek – 7,77 m – ZS-P w Ślesinie

Pchnięcie kulą chłopców

 1. Piotr Kacprowicz – 9.60 m – ZS-P w Ślesinie
 2. Mateusz Dornowski – 9,50 m – ZS-P nr 3 w Nakle
 3. Kajetan Żmudziński – 8,70 m – SP nr 2 w Nakle

Organizatorem zawodów była Spółka Nakielski Sport z o.o. w Nakle nad Notecią. Uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy i puchary, a zawodnicy którzy osiągnęli wartościowe wyniki reprezentować będą naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się dnia 12.05.22 r. w Szubinie.

Materiał: Jan Grabarski (źródło: Nakielski Sport)

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)