Ksiądz Albert Grudzka rapował na Wyspie Młyńskiej. Koncert w Boże Ciało
fot. Paulina Borucka
„Uwielbienie jest szczególną formą# modlitwy – może najpiękniejszą” – powiedział Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej, która była organizatorem koncertu na Wyspie Młyńskiej.
Wydarzenie w grodzie nad Brdą nie bez powodu odbywało się w Boże Ciało. Wraz z mieszkańcami miasta Boga wielbili: zespół warsztatów gospel oraz rapujący ks. neoprezbiter Albert Grudzka. Całość poprowadził jezuita – o Paweł Sawiak SJ. Przygotowaniem chóru i muzyków zajęło się młode małżeństwo muzyków – Marta i Bartek Haliniak. W czasie warsztatów, które odbyły się 3-4 czerwca w Domu Polskim nie tylko pracowali nad oprawą koncertu, ale wciąż przypominali, że jest to modlitwa. – Jesteśmy im za to wdzięczni – mówili uczestnicy warsztatów.
Wszystko pod hasłem „Kościół i już!”. – Nawiązuje ono do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Oprócz tego, że chcemy się wspólnie radować ze wspólnoty Kościoła Bydgoskiego, gdzie są obecni przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń, pragniemy, by głównym adresatem byli ci, którzy znaleźli się w tym miejscu „przez przypadek”. Chcemy trafić do tych, co są na obrzeżach Kościoła, pokazując Jego radosną twarz, modląc się za nich – dodał Marek Dłuski.
Jednak najważniejszym gościem był Jezus, którego można było adorować. – Będąc tutaj, powtarzamy Jemu: „kocham, wierzę Ci” – powiedział przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji, która zorganizowała koncert po raz ósmy. Pierwszy miał miejsce dziesięć lat temu. – Przygotowanie wydarzenia wiąże się z pracą, poświęconym czasem, na który składają się również trudne momenty – mówi Mateusz Miernik. – Jednak potem, kiedy słucham muzyki i patrzę na modlących się ludzi, to wiem, że warto – dodał. – Jeśli Wyspa Młyńska jest sercem Bydgoszczy, to warto, by biło ono we właściwym rytmie. Pięknie, że można modlić się za miasto, mieszkańców. Piękne, że tą modlitwą można także się dzielić. Z kolei sam śpiew ma tę cudowną właściwość, że łączy ludzi i to bez względu na wiek – podsumował Marek Dłuski.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Marszałkowskie nagrody. Wyróżnienie dla nakielskiego muzeum
- Beata Buchholz ponownie sołtysem. Zebranie w Kazimierzewie
- Ponad 38 lat na stanowisku. Najdłużej działający sołtys w całej gminie
- Na dworcu PKP sporo zmian. Trwają prace na peronie nr 1
- Festyny z udziałem policjantów. Atrakcji nie brakowało
Dzień Recyklingu Baterii. Dlaczego stwarzają zagrożenie?
Współcześnie nie wyobrażamy sobie życia bez akumulatorów oraz baterii#. Mają one jednak określoną żywotność i już po jednorazowym wykorzystaniu stają się odpadem. Nieodpowiednio zutylizowane zanieczyszczają naszą planetę i mogą stać się zagrożeniem dla ludzi, zwierząt i roślin.
(czytaj więcej)"Nie wahaj się prosić o pomoc". Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom#. Tegoroczne hasło obchodów to „Zmieniamy narrację na temat samobójstwa. Rozpocznij rozmowę”.
(czytaj więcej)Światowy Dzień FAS. Data jest symboliczna
9 września - Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy)#. Data jest symboliczna: dziewiątka jest symbolem 9 miesięcy ciąży, które powinny być wolne od alkoholu.
(czytaj więcej)Jak przygotować się do grzybobrania? Przestrzegaj ważnych zasad
Choć za oknami jeszcze ponad 20 stopni Celsjusza#, nie da się ukryć, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej wybieramy się do lasu w poszukiwaniu grzybów i wracamy z pełnym koszem.
(czytaj więcej)