Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 października 2020

Kontrola w Trzeciewnicy. Prawie 80-tonowy zestaw bez zezwolenia i pilotażu

fot. WITD Bydgoszcz

fot. WITD Bydgoszcz

Prawie 80-tonowy zestaw zatrzymali do kontroli i wycofali z ruchu drogowego #kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

W dniu 15 października br. na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy partol Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymał do kontroli pojazd członowy, którym przewożone były elementy żurawia: cztery balasty oraz hak, stanowiące ładunki podzielne. Ponieważ same informacje o masach poszczególnych balastów dawały przypuszczenie, że zestaw może ważyć znacznie więcej niż dopuszczalne 40 ton, inspektorzy skierowali pojazd na stanowisko do ważenia pojazdów. I tutaj zaskoczenia nie było: masa zestawu wyniosła bowiem 79,5 ton, czyli prawie o 100% więcej niż dopuszczają przepisy. Tak znaczna masa nie pozostała bez wpływu na naciski osi. Podwójna oś napędowa ciągnika została przeciążona o 8,7 ton – jej naciski zamiast dopuszczalnych 19 ton wyniosły 27,7 ton. Z kolei dopuszczalne naciski każdej z czterech osi naczepy (8,0 ton) zostały przekroczone od 3,1 ton do 3,25 ton. Ponadto, z uwagi na masę całkowitą pojazdu nienormatywnego przekraczającą 60 ton, jego przejazd powinien być pilotowany przez co najmniej jeden pojazd „PILOT”. W tym przypadku takiego pojazdu nie było.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów o ruchu pojazdów nienormatywnych wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne o nałożenie kary pieniężnej. Ponadto pojazd musiał zostać częściowo rozładowany – do czego konieczny był specjalistyczny sprzęt.

Materiał: WITD Bydgoszcz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    kriss6087, w dniu 19-10-2020 21:50:50 napisał:

    czy to krzychu od rycha ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Meble kuchenne - na zamówienie
Meble łazienkowe
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)