Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 października 2021

KAS zatrzymuje nielegalne towary. Na jednym targowisku znaleziono 163 szt.

fot. pow.

fot. pow.

Odzież z podrobionymi znakami towarowymi oraz nielegalny tytoń i papierosy zatrzymali funkcjonariusze KAS na targowiskach w regionie.

W trakcie rutynowych działań kontrolnych prowadzonych na targowisku w Koronowie, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS na jednym ze stoisk handlowych znaleźli 163 sztuki odzieży oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek. Bluzy, kurtki i koszulki o wartość rynkowej szacowanej na kwotę ok. 100 tys. złotych sprzedawała mieszkanka Koronowa. Charakter oznaczeń, niska jakość zatrzymanej odzieży, a także cena wyraźnie odbiegająca od rynkowej, wskazywały na nieoryginalne pochodzenie towarów.

Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej, obrót podrobionymi towarami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Funkcjonariusze KAS, kontrolując jeden z punktów handlowych przy targowisku w Inowrocławiu, znaleźli i zabezpieczyli schowane pod ladą blisko 4,5 kg tytoniu oraz 1540 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Uszczuplenia podatkowe mogły wynieść ponad 6 tys., gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży. Właścicielowi lokalu grozi wysoka kara grzywny.

Z taką samą odpowiedzialnością musi liczyć się mieszkaniec Izbicy Kujawskiej, u którego w lokalu mieszkalnym, funkcjonariusze ujawnili blisko 4 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Tym razem, mundurowi Służby Celno-Skarbowej straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowali na kwotę 4,2 tys. zł.

Wszystkie zatrzymane towary zostały przekazane do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, który prowadzi postępowania w tych sprawach.

KAS przypomina że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji nie spełniają norm jakościowych, a w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje szkodliwe dla zdrowia.

Materiał: Bartosz Stróżyński / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ewa, w dniu 08-10-2021 16:27:16 napisał:

  Koniec z podrubkami ,tak samo jest w całej Europie .

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Anna, w dniu 08-10-2021 16:31:21 napisał:

  I dobrze albo orginalne albo przeciętne ciuchy. A nie oszustwo. Byłam w Hiszpanii to ostrzegali że przy wyjeździe z tego kraju,trzeba uważać bo za podrubki duże kary ,i w Francji itd. Czas z tym skończyć brawo służby.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Kiler, w dniu 09-10-2021 15:51:02 napisał:

  Połowa olx i alledrogo to fejki i serwis nic z tym nie robi. A pod drugie nie stać mnie na towar oryginalny to nie kupuje podróbek bo wygląda to żałośnie i wstyd w tym chodzić. Takie czasy nastały, że ludzie chcą się dowartościować koszulką Levis'a za 20 zł z fb.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)