Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Jedna z nielicznych książek o Straży Granicznej. Spotkanie z autorem

fot. ML

fot. ML

Wczoraj w Muzeum Ziemi Krajeńskiej odbyło się spotkanie z Lechosławem #Draegerem, autorem książki „Straż Graniczna regionu Noteci w latach 30. XX wieku, z perspektywy nakielskiego Inspektoratu”.

Spotkanie pisarza miało miejsce w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle, 22 września około godz. 17:00. Inicjatywa służyła w dużej mierze promocji książki i rozwiania wątpliwości czytelników. Lechosław Draeger tłumaczył zarówno historię Obwodu Straży Granicznej Nr 8 „Nakło” i Nr 9 „Wronki”, kulisy powstawania książki, zbierania materiałów i niuansów o historiach członków Straży Granicznej, między innymi o jego dziadku – Antoniemu Wylegale. Książka jest jedną z nielicznych inicjatyw, która podejmuje temat historii Straży Granicznej, która była jedną z pierwszych linii obrony Polski podczas II wojny światowej.

Po zakończonej prelekcji autor sprzedawał książki z autografami. Zainteresowani mogą kupić książkę, między innymi w Muzeum Ziemi Krajeńskiej czy wypożyczyć z miejscowej biblioteki.

 

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Smieszny, w dniu 24-09-2022 07:53:54 napisał:

  Ten człowiek to już nie wie co ze sobą robić?! Jeszcze książki z autografem wydaje.. Śmiech na sali

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Krajan, w dniu 24-09-2022 11:00:36 napisał:

  Tylko gdzie młodzież szkolna?Nauczyciele hitu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Konstrukcje stalowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)