Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 października 2022

Inwestycje realizowane pełną parą. Trwa przebudowa ul. Strażackiej i siedziby GCKiB

fot. UM Kcynia

fot. UM Kcynia

Trwa przebudowa ul. Strażackiej w # Kcyni. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. wymiana nawierzchni asfaltowej, utwardzenie terenu kostką polbrukową, wykonany kanał technologiczny i kanalizacja deszczowa oraz przyłącza sanitarne.

Zadanie realizuje firma FEED – TEL z Wyrzyska, dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Obowiązuje czasowo zmieniona organizacja ruchu na tej ulicy. Prosimy stosować się do obowiązującego na czas prowadzenia inwestycji oznakowania. Z ruchu wyłączona jest ul. Strażacka - dojazd do parkingu będzie odbywał się od strony ul. Kasztanowej.

Oprócz tej inwestycji trwają jeszcze inne m.in. przebudowa siedziby GCKiB w Kcyni, która polega na remoncie i przebudowie dworku oraz na zagospodarowaniu parku miejskiego na potrzeby realizacji zadań społecznych. W ramach przebudowy planowana jest m.in. wymiana konstrukcji i pokrycia dachu, wymiana stropu nad parterem, wzmocnienie fundamentów, odbudowa ścian piętra, docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie ścianek działowych. Na parterze budynku będzie się znajdowała biblioteka z czytelnią, sala spotkań, szatnia oraz biuro biblioteki i toalety. Na piętrze budynku będą się znajdowały trzy sale zajęć, biura i toalety. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, ponieważ zostanie wyposażony w windę oraz podnośnik dla niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania parku miejskiego projektuje się nowe nasadzenia zieleni, nowe obiekty małej architektury w postaci stołu do tenisa, ławek i koszy na śmieci oraz utwardzenia i trawniki. Przedsięwzięcie będzie kosztowało 7 788 363,08 zł brutto. Dofinansowanie z Polskiego Ładu stanowi 4 500 000,00zł, pozostała kwota (3 288 363,08 zł) będzie finansowana ze środków własnych.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)