Dziś mamy 29 listopada 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 listopada 2020

IV Światowy Dzień Ubogich w Nakle. Podsumowano akcję charytatywną

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

W niedzielę 15 listopada po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich zapoczątkowany przez papieża Franciszka.

Słowo przygotowane na tegoroczną okoliczność skoncentrowane było wokół polecenia z Księgi Mądrości Syracha - „wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32). Ojciec Święty podkreślał, że „wyciągnięcie ręki jest znakiem: to znak, który natychmiast przywołuje do bliskości, solidarności  i miłości. W ostatnich miesiącach,  w których cały świat był jakby przytłoczony przez wirusa przynoszącego ból i śmierć, zniechęcenie oraz zagubienie, ileż wyciągniętych rąk mogliśmy widzieć!”.            

W naszym mieście, przez całe dwa tygodnie mieszkańcy mieli możliwość „wyciągnąć swoje dłonie” w kierunku ludzi bezdomnych, którzy odzyskują swoją godność w bydgoskim Betlejem. Szkolne Koło Caritas z SP 2, z Parafią św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią, prowadziło zbiórkę potrzebnych artykułów dla Caritas Bydgoskiego.                                                                                                                                                

W niedzielę po wieczornej Mszy świętej, wolontariusze wraz z opiekunem podsumowali akcję charytatywną. Zebraliśmy razem 611 przeróżnych, potrzebnych środków do pomocy osobom bezdomnym. Ludzi dobrego serca nie zabrakło. W darach znalazła się bielizna, skarpety, materiały opatrunkowe, mydła, żele, ręczniki, szampony, kremy, pasty do zębów, dezodoranty, pianki, chusteczki.                                                                                                         

Pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy w tym trudnym czasie wyciągają ręce w geście pomocy i solidarności. W sposób szczególny dziękuję Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Michalak za możliwość prowadzenia akcji w parafii. Z całego serca pragnę podziękować pani Teresie Kauc, która razem z naszymi parafianami z Trzeciewnicy, przyłączyła się do akcji i pomagała w zbiórce. Dziękuję również naszym nakielskim portalom i Radiu Nakło, za współpracę i zachęcanie mieszkańców do zbiórki. Dary w najbliższych dniach trafią do Bydgoszczy na ulicę Drukarską. Warto być dobrym, bo dobro wraca, dlatego pomagajmy mimo wszystko…

Materiał: Organizator zbiórki, opiekun SKC Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 11 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)