Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

Egzamin na kartę rowerową. Policjanci sprawdzali umiejętności uczniów

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego i sadkowscy mundurowi egzaminowali dzieci #na kartę rowerową. Swoje umiejętności jazdy jednośladem sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rynarzewie i w Sadkach.

Aby zdobyć kartę rowerową, dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani muszą też zaprezentować, jak rowerzysta powinien, zgodnie z przepisami, zachowywać się na skrzyżowaniach.

W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz mundurowi z sadkowskiego posterunku egzaminowali uczniów ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rynarzewie i w Sadkach. Dzieci pod nadzorem policjantów zdawały część praktyczną, która poprzedzona była egzaminem teoretycznym przeprowadzonym przez pracowników szkoły.

Uczniowie zakończyli egzamin sukcesem i niebawem otrzymają stosowny dokument uprawniający do jazdy jednośladem. Spotkanie z policjantami było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj pierwszy dzień jesieni. Oficjalne pożegnanie lata

Dzisiaj do Polski zawitała jesień. #Nowa pora roku rozpoczęła się dokładnie o godz. 8.49.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)