Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

31 października 2021

Dzieci ubrały dyniowe stroje. Przygotowano liczne atrakcje i zabawy

fot. pow.

fot. pow.

Ostatnie dni października upłynęły najmłodszym przedszkolakom z# ,,Donalda” pod znakiem wesołej zabawy z okazji obchodów Święta Wesołej Dyni.

Od samego rana dobry nastrój towarzyszył wszystkim dzieciom, które przebrane w dyniowe stroje lub ubrane na pomarańczowo z uśmiechem na ustach przychodziły do przedszkola.

"Biedronki" oraz "Pszczółki" uczestniczyły w szeregu zabaw muzyczno – ruchowych, podczas których królowała dynia, takich jak np. "Dynia do garnka", "Dynia w kole", "Rośnij dynio", "Dynie małe, dynie duże", "Wędrująca dynia".

Nasi mali milusińscy mieli okazję poznać budowę dyni za pomocą obserwacji jej przekroju poprzez lupy, ponadto wysłuchali wiersza poświęconego walorom zdrowotnym tego owocu, a także wskazali na obrazkach potrawy, które pojawiły się w utworze i które można wykonać z dyni.

Przedszkolaki wzięły udział w zabawach dydaktycznych podczas których: porównywali wielkości różnego rodzaju dyni, układali w szeregu wybrane z nich od najmniejszej do największej, określali liczebność zbiorów posługując się określeniami: "więcej", "mniej", "tyle samo", segregowali dynie według wielkości do trzech zbiorów oraz według koloru, a także mieli możliwość przeliczania elementów w poszczególnych zbiorach.

Donaldziaki miały okazję uczestniczyć w konkurencjach sportowych z użyciem dyni, takich jak np. "Toczenie dni", "Bieg z dynią", "Podaj dynię". Zawody dostarczyły dzieciom ogromnej frajdy i były przejawem zdrowej rywalizacji.

Najmłodsi wykonali także różne prace plastyczne w formacie płaskim i przestrzennym wyklejając kontury dyni pomarańczową wydzieranką, liśćmi, a także tworząc dynię z pasków.

Zarówno "Biedronkom" jak i "Pszczółkom" ogromnie spodobała się zabawa w dyniowe domino. Na zakończenie dnia dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej z użyciem dyniowej fotobudki, a ponadto otrzymały pamiątkowe odznaki oraz dyplomy za udział w zajęciach. "Biedronki" i "Pszczółki" pełne wrażeń opowiedziały rodzicom o tym magicznym dniu.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Niepubliczne Przedszkole "Donald" w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)