Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

18 września 2022

Drużynowy Puchar Polski. Zwycięzca mógł być tylko jeden

fot. BG

fot. BG

W hali widowiskowo – sportowej w Mroczy odbyły się # zawody Drużynowego Pucharu Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów. Miejscowy Tarpan okazał się niegościnny i z dużą przewagę wygrał tą rywalizację.

Mrocza w miniony weekend po raz kolejny stała się miejscem rywalizacji ciężarowców. W Drużynowym Pucharze Polski kobiet wzięło udział 12 zespołów: MGLKS Tarpan Mrocza I, MGLKS Tarpan Mrocza II, KS Promień Opalenica, LKS Dobryszyce, WLKS Nowe Iganie, LKS Polwica Wierzbno, UKS Talent Wrocław I, UKS Talent Wrocław II, MAKS Tytan Oława, KS Klimat Łapy, AKS Myślibórz i UOLKA Ostrów Mazowiecki. Rywalizacja stała na dobrym poziomie, ale poza zasięgiem pozostałych drużyn był miejscowy, pierwszy zespół Tarpana, mający w swoim składzie m.in. Monikę Marach. Podopieczne Sławomira Zawady i Dariusz Kulskiego wygrały z dużą przewagą, wyprzedzając drugi zespół o prawie 52 punkty.

Wyniki zawodów:
1. MGLKS Tarpan Mrocza I (Monika Marach, Wiktoria Wołk, Julia Szczepaniak, Weronika Najdowska) – 991,5 pkt w dwuboju
2. KS Promień Opalenica – 939,6 pkt
3. LKS Dobryszyce – 914,3 pkt
4. WLKS Nowe Iganie – 899,0 pkt
5. LKS Polwica Wierzbno – 869,6 pkt
6. UKS Talent Wrocław I – 865 pkt
7. MAKS Tytan Oława – 820,9 pkt
8. MGLKS Tarpan Mrocza II (Lidia Hawryło, Dominika Najdowska, Martyna Grochowska, Oliwia Habierska) – 796,7 pkt
9. KS Klimat Łapy – 738,4 pkt
10. UKS Talent Wrocław II – 697,6 pkt
11. AKS Myślibórz – 690 pkt
12. UOLKS Ostrów Mazowiecki – 648,5 pkt

Po zakończeniu zmagań, najlepsze drużyny otrzymały medale oraz puchary, które wręczali były prezes PZPC Waldemar Gospodarek, starosta nakielski Tadeusz Sobol, zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik i dyrektor MGOKiR w Mroczy Marian Wiśniewski.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (2)

  Karol, w dniu 19-09-2022 11:17:14 napisał:

  Nie nazywał bym tego sportem !!! Nie ma kompletnie zainteresowania tymi zawodami jak każdymi innymi w tej dziedzinie . Zawody rangi Pucharu Polski a na widowni garstka osób . Dla kogo to organizujecie za taką kasę w tej biedzie , dla samych siebie ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  podnosiłem , w dniu 20-09-2022 11:45:27 napisał:

  To chory sport , pełen dopingu !!! Ostatni przypadek dopingu wśród mroteckich ciężarowców został skrzętnie ukryty tak , żeby nie wyszedł na jaw . Dostają kare , odczekają swoje w tym czasie trenują normalnie i później znowu wracają na podest jak gdyby nigdy nic się nie stało. Często Ci młodzi ludzie nie kończą szkół nie mają zawodów i stają się często życiowo nieporadni nie wspomnę o tym , że duży procent też doznaje uszczerbku na zdrowiu . Za chwilę znowu kogoś złapią na dopingu bo to chory i patologiczny sport. A władze i ministerstwo dają na to kasę i udają , że wszystko jest ok ,albo dają bo nie wiedzą jaki to syf .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)