Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

Czy szampony do włosów powinno się rozcieńczać?

fot. powierzone

fot. powierzone

Szampony są dla nas zupełnie# podstawowym kosmetykiem myjącym i odżywiającym nasze włosy. Wydawać by się mogło, że te produkty nie mają już przed nami żadnych tajemnic – przecież każdy i każda z nas regularnie używa szamponu. Są jednak pewne triki i zabiegi pielęgnacyjne, które są w stanie wynieść korzystanie z tego kosmetyku na nowy poziom i znacznie zwiększyć jego skuteczność. Jednym z nich jest rozcieńczanie szamponu z wodą. Czy warto to robić?

Szampony do włosów – oczyszczenie włosów i skóry głowy

Szampony to zupełnie podstawowe kosmetyki, których głównym zadaniem jest oczyszczenie naszych włosów i skóry głowy. To jest ich główna funkcja, nie oznacza to jednak, że ich zastosowanie kończy się w tym miejscu. Wręcz przeciwnie – dobre jakościowo kosmetyki, takie jak szampony Loreal, odpowiednio dobrane do naszych potrzeb, są w stanie także odżywić i nawilżyć nasze włosy. 
 
O ile każdy z nas używa szamponu, to nie każdy może zdawać sobie sprawę z prostych trików, które pozwolą nam zwiększyć skuteczność tego produktu. Jednym z takich zabiegów jest rozcieńczenie szamponu przed jego aplikacją na włosy. Dlaczego warto to robić?
 
Czy szampony do włosów należy rozcieńczać przed użyciem?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna – zdecydowanie warto rozcieńczać szampony przed użyciem. Dlaczego? Wynika to z kilku powodów, natomiast jednym z nich jest po prostu wydajność produktu. Szampony są zazwyczaj wyposażone w tak silne substancje myjące, że ich rozcieńczenie nie przyniesie żadnego negatywnego efektu w kontekście ich wydajności. Wręcz przeciwnie – włosy w dalszym ciągu będą odpowiednio umyte, my natomiast wykorzystamy do tego mniejszą ilość produktu. Odbije się to nie tylko na zasobności naszego portfela, ale także na kondycji naszej fryzury.
 
Szampony do włosów warto rozcieńczać także z tego powodu – jeśli zawierają silne detergenty, ich nierozcieńczenie może wpłynąć niekorzystnie na strukturę włosa, co w efekcie doprowadzi do jego łamliwości i przesuszania. Odpowiednio rozcieńczone szampony będą znacznie bardziej delikatne dla naszych włosów, więc jeśli mamy problem z nadmiernym ich przesuszaniem, tym bardziej warto wprowadzić mieszanie szamponu z wodą do swojej codziennej rutyny.
 
Szampony do włosów – jak prawidłowo je rozcieńczyć?

Skoro wiemy już, że szampony do włosów należy rozcieńczać w celu utrzymania lepszej kondycji naszej fryzury, odpowiedzmy jeszcze na pytanie, w jaki sposób należy to zrobić. Nie jest to nic skomplikowanego, natomiast zmieszanie szamponu z wodą możemy przeprowadzić na dwa sposoby.
 
Pierwszy z nich to nalanie szamponu do kubeczka i dodanie do niego wody. Ważne jest, aby wody nie było w tej mieszance zbyt dużo – można zastosować proporcję jeden do jednego, czyli zastosować taką samą ilość wody co szamponu. Jest jednak jeszcze prostsza metoda, niewymagająca od nas użycia narzędzi. Wystarczy nałożyć szampon na dłoń i następnie dolać do niego parę kropel wody. Po potarciu dłonią o dłoń szampon będzie lepiej zmieszany i zacznie się pienić – właśnie to będzie znakiem, że nadaje się już do aplikacji na włosy.

Materiał Partnera

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)