Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

03 lutego 2023

Czwarty dzień zmagań. Zaangażowani w projekt Trafionych Ferii

fit. powierzone

fit. powierzone

Zbiórka w sali "W" godz. 10.00 jak co dzień uczestnicy czekali na zadania jakie dziś będą realizować, szybka odprawa, czas nagli, drużyny gotowe# do realizacji zadań zespołowych, małe chwilowe zamieszanie, nowo przybyłe osoby trzeba przydzielić do drużyn. Liczebność drużyn rośnie w siłę – składy 8 osobowe. Zbiórki przeprowadzone przez dowódców pod okiem kadetów, od tego momentu kadeci bacznie będą się przyglądać (i oceniać) działaniom drużyn uczestników. Pięć drużyn, pięć zadań, czwarty dzień zmagań, czas naprawdę przyspieszył wszystkim, uczestnikom i zaangażowanym w projekt Trafionych Ferii.

Tak naprawdę rywalizacja punktowa rozgrywa się na strzelnicach, wiedza na temat pierwszej pomocy opanowana, wydawanie komend, robienie zbiórek na coraz wyższym poziomie, coraz mniej uwag od kadetów OPW na temat błędów przy zadaniach.

Kolejne zadanie to nawiązywanie łączności z innymi radiostacjami na terenie Polski, mjr. Witold Błasiak pomaga w tej części zadania wszystkim drużynom - dodatkowe punkty za nawiązaną łączność, warunki atmosferyczne dziś utrudnione, ale komunikacja radiowa działa. 15 łączności zaliczone, łączności krajowe nawiązywane samodzielnie przez uczestników. Na strzelnicach działania drużynowe o jak największą ilość punktów, strzelnica pneumatyczna - tam członkowie drużyn strzelają z karabinków i pistoletów do tarcz walczą o ,,10’’. Na strzelnicy wirtualnej trzeba uratować zakładników, tylko najbardziej skupione osoby osiągają znakomite wyniki, które klasyfikują drużyny dając im szanse na podium.

W ramach pierwszej pomocy każdy członek drużyny wykonywał następujące czynności ratownicze na punkty:
- przewrót poszkodowanego z brzucha na plecy
- sprawdzenie, czy poszkodowany reaguje
- udrożnienie dróg oddechowych
- sprawdzenie, czy oddycha
- ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej
- uciśnięcia ratownicze na fantomie
- użycie AED

Czas znowu nam uciekł - godz. 14.00 zakończenie.

A co z wynikami? Wyniki jutro będą ogłoszone, punktacja wyrównana trzeba dokładnie wszystko sprawdzić. Jutro każdy indywidualnie będzie walczył o podium dla siebie. Chcemy wyłonić tych najlepszych z pierwszej pomocy, znajomości oporządzenia kadetów, oczywiście na koniec najlepszy strzelec Trafionych Ferii. Każdy z uczestników Trafionych Ferii zostanie AMBASADOREM Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Do dziś w TRAFIONYCH FERIACH wzięło udział 50 osób.

Kadeci, którzy zabezpieczali zajęcia: Klasa IV TB Dominika Hejnicka, Klasa III OPW Damian Kuźba, Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Julia Różańska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, I TEW Laura Smolińska, Bartek Baran, Martyna Ciesielska.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)