Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 lutego 2023

Cztery lata kadencji Rady Gminy Sadki. Podjęli ponad 350 uchwał

fot. screen z transmisji sesji

fot. screen z transmisji sesji

Małymi krokami zbliża się koniec kadencji obecnej Rady Gminy Sadki. Od 2018 do końca 2022 roku sadkowscy radni wzięli udział w# 55 posiedzeniach. Jak aktywni byli do tej pory radni tej gminy?

Minęły 4 lata kadencji Rady Gminy Sadki. Do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale postanowiliśmy podsumować dotychczasową aktywność radnych Rady Gminy Sadki. Zasiada w niej 15 radnych: Andrzej Niedbała - przewodniczący, Andrzej Bilicki - wiceprzewodniczący, Mariola Białczyk, Hanna Czelińska, Wojciech Frąckowiak, Dariusz Mateja, Jacek Mierwa, Monika Mroczkowska, Alina Musiał, Michał Olejniczak, Krzysztof Palacz, Łukasz Palacz, Michał Piszczek, Anna Rózga, Tomasz Wiśniewski. Do końca grudnia 2022 roku odbyło się 55 posiedzeń rady gminy. Ze względu na obostrzenia nałożone w ramach walki z pandemią koronawirusa część z posiedzeń odbywała się w trybie zdalnym. Radni poważnie podchodzą do swoich obowiązków i biorą udział w posiedzeniach. We wszystkich 55 obradach udział brali: Andrzej Bilicki, Hanna Czelińska, Wojciech Frąckowiak, Tomasz Wiśniewski. Radny Dariusz Mateja, Krzysztof Palacz i Anna Rózga nie byli obecni na trzech posiedzeniach, a pozostali radni opuścili jedno lub dwa posiedzenia.

222 głosy przeciw

Jeżeli chodzi o głosowania, to radni głosowali nad 356 uchwałami. W większości radni głosowali za ich przyjęciem. Najwięcej głosów przeciw (78) oddała do tej pory radna Hanna Czelińska. Radny Krzysztof Palacz oddał 62 głosy przeciw, a Michał Piszczek 42 takie głosy. Radni często oddają również głosy wstrzymujące. Najwięcej, bo 47 takich głosów oddała radna Hanna Czelińska. W przygotowanym zestawieniu zostały ujęte głosowania radnych. Wynika z nich, że radni nie zajmują się tylko formalnym "przyklepaniem" uchwał, ale często nie zgadzają się z ich formą, stąd głosy przeciw czy wstrzymujące. Jeżeli chodzi o aktywność radnych tej rady wyrażaną składanymi interpelacjami i zapytaniami, to przez całą kadencję do tej pory zostały złożone tylko dwie. W 2018 i 2019 roku po jednej interpelacji złożyła radna Hanna Czelińska. Nie oznacza to jednak, że radni nie są aktywni. Bardzo często w czasie obrad poruszają istotne dla mieszkańców gminy problemy, zadają pytania. Często wdają się między sobą w polemiki, prowadzą ożywione dyskusje, które zdarza się, że ucina przewodniczący rady. Przebiegi sesji rady publikowane są w systemie e-sesja, który ma możliwość ewidencjonować czas zabierania głosu przez radnych. Niestety Urząd Gminy w Sadkach nie dysponuje tego typu statystykami. Jednak bez tego, śledząc obrady można stwierdzić, że do najbardziej aktywnych radnych należy radna Hanna Czelińska oraz radni: Wojciech Frąckowiak, Michał Olejniczak, Michał Piszczek, Łukasz Palacz, Mariola Białczyk czy Krzysztof Palacz. Z kolei spośród radnych, którzy rzadko zabierają głos należy wymienić radną Annę Rózgę czy Monikę Mroczkowską.

Źródło:  

Oceń artykuł: 1 1
Pliki do pobrania
aktywnosc-radnych-tabela.jpg

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)