Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 lutego 2023

Ćwiczenia w ramach Trafionych Ferii. Sympatyczna atmosfera i odwiedziny

fot. powierzone

fot. powierzone

Drugi dzień zmagań w ramach "Trafionych ferii" obejmował: uciśnięcia ratownicze na poszkodowanym dorosłym, rozkładanie i składanie #karabinku szkoleniowego AK, doskonalenie techniki i wykonywanie czynności na czas, ubierania kamuflażu i wykonanie kamuflażu na twarzy oraz pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.

Dzięki sprzyjającej pogodzie mieliśmy okazję przeprowadzić marsze taktyczne na boisku wewnętrznym szkoły.

Zmaganiom towarzyszyła sympatyczna atmosfera rywalizacji wraz z dopingiem wśród własnych członków drużyn w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy w równym stopniu wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach, wszystkie drużyny uzyskały taką samą ilość punktów w pierwszych czterech konkurencjach. Jutrzejszy dzień zapowiada się jeszcze bardziej obfity w rywalizacje pomiędzy drużynami, bo zaczynamy pierwsze strzały na strzelnicach.
Dziś podczas ćwiczeń odwiedzili nas: Starosta Nakielski pan Tadeusz Sobol, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Ewa Szłapa oraz Pan Andrzej Tomczyk – przyjaciel szkoły.

Wiedzą podczas zajęć dzielili się: Izabella Bodnar, Witold Błasiak, Mateusz Smoliński i ks. Krzysztof Barczyński. Wsparcia udzielili kadeci: Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Wiktor Dominiak, Magda Zielińska, Julia Różańska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Błażej Chełminiak, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński ITEW Laura Smolińska, Bartek Baran.

Przypominamy, że przez czas trwania ferii dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych wystawa „100 odbiorników na 100 urodziny” prezentująca dorobek techniczny firmy ELTRA.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)