Dziś mamy 28 października 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 października 2024

"Bezpieczny senior – nie daj się oszukać". Debata policyjna

fot. PM

fot. PM

22 października w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury# odbyła się debata policyjna z zakresu oszustw pn. „Bezpieczny senior – nie daj się oszukać”, w której udział wzięli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem.

 

Debatę otworzył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nadkom. Jarosław Żelechowski. W spotkaniu udział wzięli goście, w tym: Wicestarosta Nakielski Michał Dubkowski, ks. proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Nakle Tadeusz Michalak, przewodnicząca zarządu rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Nakle Barbara Kunert.

Debata poświęcona była przestępstwom na seniorach, a prowadziły ją st. post. Wiesława Ambrozik z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz naczelnik wydziału prewencji KPP w Nakle kom. Justyna Andrzejewska. Mimo że, wiele się mówi o tego typu działaniach, niezmiennie liczba oszustw na seniorach jest bardzo wysoka. - Chcemy działać profilaktycznie przestrzegając Państwa przed konsekwencjami szybko podejmowanych, błędnych decyzji, bo tak właśnie działają przestępcy – tłumaczyła st. post. Wiesława Ambrozik.

Udział wzięli także eksperci, którzy odpowiadali na pytania uczestników debaty tj. prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle Sebastian Stożek, asystent zarządu Administracji Domów Mieszkalnych w Nakle Michalina Stankiewicz, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Westalka” Krzysztof Mikietyński, naczelnik wydziału obsługi klienta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nakle Monika Delestowicz oraz policjanci z KPP w Nakle: naczelnik wydziału ruchu drogowego asp. sztab. Szymon Kujawa, kierownik rewiru dzielnicowych asp. sztab. Paweł Biernacki oraz st. asp. Krystian Jacoszek z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wydziału kryminalnego.

Podczas debaty seniorom przekazany został ogrom wiedzy, dzięki której będą mogli uchronić się przed ewentualnymi oszustwami. Eksperci przedstawiali liczne sposoby działania oszustów oraz wskazówki, na co szczególnie należy uważać, by nie paść ich ofiarą. W drugiej części spotkania seniorzy mieli możliwość zadawania pytań i uczestniczenia w dyskusji. Po debacie, by sprawdzić zdobytą wiedzę, uczestnicy wypełniali ankietę ewaluacyjną.

Było to już drugie spotkanie w ramach UTW w semestrze zimowym. Kolejne zaplanowano na 5 listopada, a wykładać o zasadach zdrowego życia osób starszych będzie dr Piotr Czynsz. Start o godz. 16.00 w sali konferencyjnej.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Motyw, w dniu 23-10-2024 12:17:00 napisał:

    Interwencja z udziałem policjantki, nie jest skuteczna ,czasami zabawna i denerwująca.brak rezultatu.

    odpowiedz

    • 5 (5)

    Alfons, w dniu 23-10-2024 13:17:51 napisał:

    Policja na ulice.

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Stary człowiek a może, w dniu 23-10-2024 13:32:14 napisał:

    "eksperci" którzy "zabierali głos" to słowo klucz by móc ocenić ten wykład.Niestety z przykrością należy stwierdzić,że przedstawione rady,porady przez to gremium nie były w żadnej mierze "eksperckie" Być nie mogły bo osoby zabierające w dyskusji głos nie miały ku temu żadnych kwalifikacji.Plusem natomiast jest to,że w ogóle zaczęto problem zauważać i docierać z przekazem do seniorów wyczulając ich na zagrożenia,których mogą paść ofiarą.Tego ze strony takich instytucji jak Policja zdecydowanie brakuje.

    odpowiedz

    • -5 (9)

    Wnuk, w dniu 23-10-2024 13:52:26 napisał:

    Jak to jest,bogaci,normalni emeryci ,nagle trcą swój majątek ,bezmyślnie postępując.Może zaczną leczyć także swój umysł,jedyną słuszną TV wyprała im mózg,Rydzyk taże.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Żołnierze złożyli uroczyste przyrzeczenie. Nowi Terytorialsi w regionie

26 października br. szeregi 8. Kujawsko- Pomorskiej Brygady# Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) zasilili kolejni żołnierze. 36 przysięga w historii Brygady miała miejsce na placu przy ul. Zielony Rynek we Włocławku. Była to szczególnie uroczysta chwila dla najmłodszego, włocławskiego batalionu, któremu został wręczony proporzec rozpoznawczy.

(czytaj więcej)
0

Zauważyłeś odpady w lesie? Zgłoś naruszenie środowiskowe

Sezon na grzybobranie w Polsce trwa, a spacerując po lesie, można# natknąć się nie tylko na borowiki czy podgrzybki, ale niestety również na porzucone śmieci. Jeśli podczas zbierania grzybów zauważymy odpady lub inne zanieczyszczenia środowiska, można je od razu zgłosić w aplikacji mObywatel. A zgłoszenie może być anonimowe.

(czytaj więcej)
0

Pośpimy dłużej. Zmiana czasu z letniego na zimowy

Dzisiejszej nocy z 26 na 27 października nastąpi zmiana czasu# z letniego na zimowy.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)