Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Bal karnawałowy z przedstawieniem. Po raz pierwszy w szerszym gronie

fot. powierzone

fot. powierzone

Na zakończenie I semestru roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbył się# 12. bal karnawałowy, na który przybyło wielu gości, m.in. poseł na Sejm pani Ewa Kozanecka, Radny Powiatu Nakielskiego pan Ryszard Bagnerowski, Burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga, Radni Gminy Kcynia panowie: Ryszard Korbal i Tadeusz Lepper, Sołtys wsi Szczepice pan Paweł Kiepiela, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Dutkiewicz, która w krótkim przemówieniu podkreśliła, że w tym roku uroczystość karnawałowa jest wyjątkowa: „Gdyż spotykamy się w szerszym gronie – dołączyli do nas uczniowie i rodzice z Sipior i Studzienek.” Wspomniała: „W ubiegłym roku stawialiśmy czoła wielu wyzwaniom, były smutne i radosne chwile. [...] Szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o nowoczesny sprzęt oraz pomoce z rządowych programów – „Pracownie przedmiotowe” i „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu uczniowie korzystają na lekcjach m.in. z robotów Photonów, drukarki 3D... Szkoła bierze udział w programie SUPER- KODERZY, dzięki któremu dzieci uczą się podstawowych zasad programowania. Powstało koło wolontariatu, które przeprowadziło już szereg akcji (Pola Nadziei we współpracy z Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki; pomoc Ukrainie – zbiórka skarpet dla żołnierzy, pomoc dla schroniska dla zwierząt). Od kilku lat bierzemy udział w akcji Rodacy – Bohaterom we współpracy z Fundacją LEX LUPUS. Uczniowie odnieśli wiele sukcesów w różnych dziedzinach, a uwieńczeniem tego były wyniki egzaminu klasy 8, które z języka polskiego były wyższe niż średnia gminy, powiatu i kraju, a z języka angielskiego i matematyki różniły się 1% od wyników krajowych.”

Życzenia oraz miłe słowa przekazali wszystkim zaproszeni goście – pani Ewa Kozanecka, panowie Marek Szaruga i Ryszard Bagnerowski.

Tradycją naszej placówki jest to, że każdy bal zaczynamy od przedstawienia. W tym roku przenieśliśmy się na zamek, w którym mieszkała ze swym ojcem Dziwna Królewna, a w podróż zabrali nas uczniowie klas I-III i IV-V, przygotowani do występu przez p. Bożenę Nogowską i Violettę Soję. Pięknie i z wielkim zaangażowaniem młodzi artyści ukazali losy mieszkańców królestwa i zaśpiewali piosenki, które sprawiły oglądającym ogromną radość. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na słodki poczęstunek, DJ Ewelina zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, na tle dekoracji stworzonych przez p. Jadwigę Słomską. W międzyczasie przybyły na imprezę gwiazdor obdarował dzieci podarunkami.

Ogromną popularnością, jak co roku, cieszyła się loteria fantowa prowadzona przez p. Paulinę Grzechnik i p. Katarzynę Pawlak.

Na zakończenie balu dyrektor Małgorzata Dutkiewicz podziękowała za wsparcie uroczystości p. Ryszardowi Bagnerowskiemu, sołtysom p. S. Grabarskiemu, p. P. Kiepieli i p. T. Lepperowi za upominki dla uczniów, rodzicom za przygotowanie paczek dla dzieci, przepysznych ciast oraz zorganizowanie poczęstunku dla gości i uczniów, a na ręce p. Patrycji Grabarskiej przekazała dyplom z wyrazami wdzięczności dla p. Mariusza Grabarskiego za pomoc i współpracę z kołem wolontariatu.

"Już karnawał włożył maskę,
Drzwi otworzył z hukiem z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju.
W czym? W karnawałowym stroju!"

Materiał: Katarzyna Pawlak / Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)